2020-2021 eğitim-öğretim yılı telafi eğitimleri 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitim yöntemi ile başlamıştı.

21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren de haftada iki gün anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri okullarına kavuşmuş, günde 5 ders olmak üzere haftada 10 ders yüz yüze eğitim görüyor geri kalan derslerini de uzaktan eğitim yöntemi ile tamamlıyorlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta başında yaptığı açıklamalarda 12 Ekim 2020 Pazartesi günü tüm köy ilkokul ve ortaokulların tüm sınıfları ile merkez okulların (öğrencisi kalabalık okulların) ilkokulların tamamının, ortaokulların 8. Sınıfları, liselerin hazırlık ve 12. sınıfları iki grup halinde haftada iki gün yüz yüze eğitime başlayacaklar.

12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak eğitim sürecinde de herhangi aksaklığa mahal vermemek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda tüm düzenlemeler tekrar yapıldı. Yapılan yeni hazırlıkları Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ile birlikte yerinde incelemelerde bulundular.

İlk olarak Noksel İlkokulu'nda incelemelerde bulunan Kaymakam Acır EBA Destek Noktasında eğitimlerine devem eden öğrencilerle sohbet etti. EBA Portalı üzerinden derse devam eden öğrencilerin derslerine misafir oldu.

Daha sonra Şehit Mahmutbey Ortaokulundaki hazırlıkları incelemelerde bulundular.

Okul Müdürü Recep Yazıcı süreç içinde yapılan hazırlıkları anlattı. Yapılan hazırlıkları dinleyen Kaymakam Acır, EBA Destek Noktasındaki öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Tüm çalışan ve öğrencilere yönelik hazırlanmış olan uyarı ve hatırlatma levhalarının yeterince olması, dezenfekte sistemlerinin yerleştirilmiş ve faal olmasından dolayı memnuniyetlerini ifade etti.   

Kazımiye Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunu denetleyen Kaymakam Acır tüm sınıfları ve bölümleri inceledi. Yapılan çalışmaları Okul Müdürü Sezer Çalışkanoğlu'ndan dinledi. Yapılan hazırlık ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Acır “Hendek okulları, 12 Ekim’de başlayacak yüz yüze eğitime hazır. Bir sefer daha alanı gezerek teyit ettik. Pazartesi günü okullarına kavuşacak öğrencilere başarılar diliyorum. COVİD-19 ile mücadelede maske, mesafe ve el temizliği en önemli savunmadır. Bu konuda tüm idarecilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum”

Acır, Yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledikten sonra Kazımiye Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulundan ayrıldı.