Hendek İnşaat Tadilat

Kaymakam İdris Akbıyık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ile birlikte Kocatöngel, Soğuksu ve Hacıkışla Mahallelerini ziyaret etti.

Öncelikle AKV Kocatöngel İlk ve Orta Okulunu ziyaret eden kaymakam Akbıyık,  2. Sınıf öğrencilerine kitap dağıttıktan sonra ortaokul öğrencileriyle sohbet etti. Mahalle sakinleri ile bir süre sohbet etti.

Sakarya ilinde 8. Sınıflarda Matematik ortalamasında 1. olan ve Fen ortalamasında 3. olan başarılı öğrencileri kutlayan Kaymakam Akbıyık öğrencilere başarılarının devamlı olması dileklerinde bulunarak bundan sonraki sınavlarda da başarı ortalamalarını artırarak devam etmelerini beklediğini söyledi.

Akbıyık, öğrencilere başarılı olmak için çok kitap okumak ve çok çalışmak gerektiğini ifade etmesinin ardından okul idarecileri ve öğretmenlerle sohbet etti.

Kaymakam Akbıyık daha sonra Soğuksu mahallesinde bulunan okulu ziyaret etti. Sınıfları tek tek dolaşan Kaymakam Akbıyık öğrencilere kitap hediye ederek, okul hakkında bilgiler aldı. Öğretmen ve öğrencilerle bilgi alış verişinde bulunan Kaymakam İdris Akbıyık daha sonra Hacıkışla Muhtarlığına geçti.

Hacıkışla Muhtarı ve Mahalle sakinleriyle sohbet edip Mahalle hakkında bilgiler alan Akbıyık daha sonra Yeşilyurt Jandarma Karakolunu ziyaret etti.