Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Halil İbrahim Acır Başkanlık etti.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sercan Candan, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Muhtarlar, Daire Amirleri ve Müdürler katıldı.

Kaymakam Halil İbrahim Acır, Muhtarların şikayet, istek ve taleplerini alırken daire amirleri de talep ve şikayetleri not aldı.

Muhtarlar genel itibari ile SEDAŞ ve Telekom ile ilgili sorunlarını aktarırken, Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli’de Aile hekimleri ve nöbetçi cenaze hekimliği ile ilgili sıkıntımız olduğunu dile getiriyoruz. Ayrıca Mahallemizde hırsızlık had safhada. Özellikle kağıt toplayıcı Suriyeliler gece yarısı ve diğer saatlerde Mahalle aralarında dolaşmaması için, ailelerimizin daha rahat olmaları için ne gibi önlem almamız lazım. Bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu işlerden Mahallelerimizi kurtarmamız lazım” diyerek talebini iletti.

Çukurhan Muhtarı Taner Azun Fabrika atıkları ile ilgili sıkıntısını anlattı. “Fabrikalarda arıtılamayan Kimyasal vari malzemeleri toplayan iki firma olduğunu öğrendik. Bu atıkları gerektiği yere götürülmeyip boş buldukları arazilere dökerek çevreye zarar veriyorlar. Bu malzemelerin atıldığı yerden biran önce kalkması lazım. Özellikle Beylice ve Çukurhan istikametinde olan atıklar. Çünkü İSKİ havzasındayız. Yağmur ve kar suyu derelere oradan Melen’e oradan da İstanbul’un içme suyu hattına karışıyor. Yaptığımız araştırmalarda bu iki firmanın birinin düzenli çalıştığını diğerinin ise böyle kaçak vari malzemeleri attığını öğrendik. Şuan da Nuriye Mahallesinde iki kamyon atık atılmış durumdadır” diyerek çözüm bulunmasını istedi.

Uzunçarşı Muhtarı Halit Bektaş ise Yeşilyurt Mahallesinde yapılan Sağlık Ocağı binasının acil servisi Ambulansı olacak şekilde yapıldı. Şuanda hiçbir gelişme yok. O taraf kapatıldı ve o şekilde duruyor. Bununla ilgili çalışmanın yapılmasını talep ediyoruz diyerek sorunun giderilmesini talep etti.

Kaymakam Halil İbrahim Acır Muhtarların taleplerinin alındığını dile getirerek Pandemi sürecinde Muhtarların özverili ve başarılı bir şekilde çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi ve Muhtarlara Başarı belgesi takdim etti.

Başarı Belgesi takdiminin ardından toplantı sona erdi.