Hendek ve Gölyaka sınırında gelen heyelan sonrasında kepçe ile birlikte Aksu Deresi'ne yuvarlanan Operatör Muhammet Yılmaz'ın arama çalışmalarında dördüncü güne gelindi. Bölgede etkili olan kar yağışı sonrası yol açma çalışması yaptığı sırada toprağın kayması sonucu dereye uçan araçta kaybolan operatör, Dikmen ve Gölyaka'da iki taraflı olarak aranıyor.

CEKETİ BULUNDU

Aksu Deresi güzergahı içerisinde botlarla arama kurtarma çalışmaları sürdürülürken, sabah saatlerinde su üstünde ve akarsu çevresinde arama yapan ekipler olay yerinden 1,5 Kilometre uzaklıkta Yılmaz'ın ceketini buldu.

Sakarya ve Düzce'den akan Aksu Deresi yatağında yürütülen arama çalışmalarına Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE) 15 personel, Sakarya ve Düzce AFAD'dan 5 personel, Sakarya ve Düzce İtfaiye Müdürlüğü 5 personel, Sakarya ve Düzce UMKE 8 personel, Sakarya ve Düzce İl Jandarma Komutanlığı 10 personel, Gölyaka Orman İşletme 4 personel, Gölyaka İlçe Özel İdare Müdürlüğü 7 personel, Gölyaka Belediyesi 6 personel, Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi 3 personel ve Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü Balık Adam Timi 6 personel 1 araç olmak üzere toplam 79 personel ve 27 araç katıldı. Arama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.