Hendek Vadi Emlak
Ak Parti Hendek İlçe kongresi sürecinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan, ancak kongre günü aday olmamayı tercih eden Ahmet Kavakçı Hendek İlçe Kongresini değerlendirdi. Kavakçı “Ben kimseye kırgın değilim ama, beni destekleyenler sisteme kırgın”dedi.

Kavakçı “Ben kimseden rahatsız olmadım, kimseye kırılmadım, benim aday oluşundan rahatsız olan ve bana kırılan bazı arkadaşlar oldu. Seçime giremeyişimden dolayı ben kırgın değilim ama, beni destekleyen delegeler sisteme kırgın” şeklinde konuştu.

İşte “Genel merkezin aldığı karara saygı duyuyoruz demekten başka bir şey gelmiyor elimizden” diyen Kavakçı’nın Hendek İlçe Kongresine ilişkin o çarpıcı yorumu:

“ADAY OLMAMAM FAYDA VERECEKSE…”

“Hendek İlçe Kongresine aday olacağımı açıklamıştım, ancak kongre günü aday olmamayı tercih ettim, çünkü ortada genel merkez kararı vardı ve karara saygı duymak gerekirdi. Eğer bizim aday olmayışımız Hendek’e ve teşkilata fayda verecekse olmayız daha iyi. Ali Kemal Sofu’ya ve ekibine bundan sonraki süreçte başarılar diliyoruz.”

Ahmet Kavakçı kongrede bazı delegelerin Sofu'nun listesinde Ali Kemal Sofu'nun adını çizerek 'Ahmet Kavakçı' adını yazıp 'Mevcut yönetimi güvenilir bulmuyoruz' şeklindeki notunu da şu cümlelerle yorumladı:

“BİRLİĞİ SAĞLAMAKTA İLÇE BAŞKANINA GÖREV DÜŞÜYOR”

“Evet, bana destek veren delegelerin alenen bir tepkisi oldu… Sonuçta birlik ve beraberliği sağlama noktasında İlçe Başkanına, yani Ali Kemal Sofu’ya büyük görev düşüyor. Bundan sonra üzerime düşen ne varsa yapacağım. Teşkilatım adıma bunu yapmaktan onur duyarım. Yönetimde değilim, meclis üyesiyim ama benden destek beklenirse veririm.

Bir soru üzerine Ali Kemal Sofu’yu tercih eden Genel Merkeze ve üst düzey parti yönetimine herhangi bir kırgınlığının olmadığını söyleyen Ahmet Kavakçı şöyle konuştu:

“MEVZULARI ŞAHSİLEŞTİRMEM”

“Kimseyle şahsi problemim olmadı, olmaz ve olması da mümkün değil. Ben mevzuları şahsileştirmiyorum. Vicdani olarak hareket etmeyi uygun görüyorum. “Ben kimseden rahatsız olmadım, kimseye kırılmadım, benim aday oluşundan rahatsız olan ve bana kırılan bazı arkadaşlar oldu. Seçime giremeyişimden dolayı ben kırgın değilim ama, beni destekleyen delegeler sisteme kırgın”

 

Kavakçı “Hendek İlçe kongresi sürecinde demokrasinin tam olarak işlediğine inanıyor musunuz?” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:  

“TABANA YAYILARAK TERCİH YAPILSA, İYİ OLURDU”

“Ak Parti aynı zamanda istişare partisidir. Genel merkezin kriterleri ile aday teke düşürüldü. Bu noktadan sonra genel merkeze rağmen siyaset yapmak doğru olmaz, ama daha geniş tabana yayılarak, onlara fikir danışarak tercih yapılsaydı daha güzel ve yerinde olurdu. Genel merkezin kararına saygı duyuyoruz. Allah bize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Yeni yönetime de başarılar dilerim”

(Haber Hülya Sürücü)