Hendek Vadi Emlak
Hendekte 7 yaşındaki Ömer Deni öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan katil zanlısı Ö.A.nın (60) resmi nikahlı eşinden 38 yıldır haber alınamadığı ortaya çıktı.

Resmi nikahlı eşi için kayıp başvurusunda bulunmadığı öne sürülen katil zanlısının dini nikahlı ikinci eşinden olan 4 çocuğunu da resmi nikahlı eşinin üzerine kaydettirdiği ileri sürüldü.

Başpınar Mahallesinde 6 Temmuzda kaybolan 7 yaşındaki Ömeri öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ö.A.nın soruşturmasını yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, ilginç bir olayla karşılaştı.

Soruşturmada, katil zanlısının A.A. (57) isimli kadınla resmi nikahının bulunduğu, ancak K.H. isimli kadınla dini nikahlı yaşadığı tespit edildi. Katil zanlısının sorgusunda 1975 yılında evlendiği A.A.nın 3 ay sonra kendisini terk edip yasal olmayan yollardan Almanyaya gittiğini ve bir daha kendisinden haber alamadığını, boşanmak için dava açtığını, ancak eşine ulaşılamadığı için boşanamadığını söylediği iddia edildi. Katil zanlısı Ö.A.nın dini nikahlı eşinden olan 4 çocuğunu resmi nikahlı eşi A.A,nın üzerine kaydettirdiği öne sürüldü.

Cinayet büro ekipleri 38 yıldır haber alınamadığı ileri sürülen A.A.nın ailesiyle de görüştü. Ailenin, Ö.A,ya bir kaç kez kızlarını sordukları, Ö.A,nın da kızlarının yurt dışına gittiğini kendilerine söylediğini belirttikleri öne sürüldü. Ailenin de haber alamadıkları kızları için kayıp başvurusunda bulunmadıkları iddia edildi. Artan şüpheler üzerine Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı olaya el koydu. Cinayet Büro ekipleri, 38 yıldır haber alınamayan A.A.nın akıbetini araştırıyor.

Başpınar Mahallesinde 6 Temmuzda kaybolan Ömer Dinin cesedi, önceki gün çuval içinde bulunmuştu. Cesedi çuval içinde taşıdığı öne sürülen ve vatandaşların fark etmesi üzerine çuvalı bırakıp kaçtığı iddia edilen katil zanlısı Ö.A., önceki gün Başpınar Mahallesinde polis tarafından yakalanmıştı. Katil zanlısı, boğazını keserek intihar teşebbüsünde bulunmuştu.

Ö.A.nın sorgusunda kendisinden para isteyen çocuğu evine çağırıp top verdiğini, topla oynayan çocuktan gitmesini istediğini, gitmesi için iteklediği sırada düşüp başını çarptığını, sonrasında çocuğu iple boğarak öldürdüğünü söylediği iddia edildi.