Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Esat Delihasan, 52 yaşında koronavirüse yenik düştü. 2018 yılından bu yana Türkiye Karate Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Esat Delihasan, koronavirüsü tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

RESMİ HESAPTA PAYLAŞTI

Türkiye Karate Federasyonu, Esat Delihasan’ın hayatını kaybettiğini resmi Twitter hesabından paylaştığı baş sağlığı mesajı ile duyurdu. Mesajda “Ömrünü Türk karatesine adamış başkanımız Esat Delihasan’ı kaybettik. Delihasan ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verildi.

HENDEK’TEN BAŞSAĞLIĞI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Spor camiası vefat eden Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Karate camiasına başsağlığı dilediler.

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Hendek Belediyesi Karate Takımı Antrenörü ve Sakaryalı Karate Heyeti cenazeye katılmak üzere İstanbul’a gitti.

Delihasan, cenaze namazı bugün saat 12:30’da İstanbul Eyüpsultan Camii’nde kılındıktan sonra memleketi Rize’ye defnedilecek.

Koronaya yenilen Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan geçtiğimiz yıl Hendek’te bir dizi ziyaretlerde bulunmuş ve Hendek’in Karatede çok güzel başarılara imza attığını dile getirmişti.