Hendek İnşaat Tadilat
CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı ve ekibi Yarıca köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Katılımın yüksek olduğu Yarıca köyü ziyaretinde sıcak ve samimi karşılanan CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı ve çalışma arkadaşları, kendilerini tanıtarak yönetim sorumluluğu aldıklarında yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Katılımcılar gerek Yarıca'nın gerekse Hendeğin ihtiyaç ve sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Hendeğin birçok köyünde olduğu gibi Yarıca'nında en önemli sorunu su. Yarıcalılar  su konusunda yaşadıklarını şu şekilde ifade ettiler. "Yazın susuzluk çekiyoruz, ihtiyaçlarımızı  karşılayamıyoruz. Kışın ise sular bulanık akıyor. Bırakın yemek yapmayı bu su ile çamaşır dahi yıkanmıyor. " Yarıcallıların bir diğer ihtiyacı olan ulaşım yıllardır çözüm bekleyen sorunlar arasında ki  yerini koruyor.

Ayrıca AKP hükümetinin çıkardığı  Yeni Büyükşehir Yasasının köylere getireceği zorluklar konusunda vatandaşlarımız endişelerini paylaştı.Yarıcalılar özellikle Hendek Belediyesinin imar uygulamalarında yapılan haksızlıkları da  çok  iyi bildiklerini ifade ettiler.

Belediye Başkan adayı Selami Karakadı yaptığı açıklamada  şu bilgileri verdi " Göreve geldiğimizde kapısı herkese açık bir belediye anlayışımız olacak. Bu gün burada yaptığımız görüşmeler göreve geldiğimizde de devam edecek. Biz rant peşinde koşmayacağız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, çözümler üretmek için çalışacağız. Hendeğin kaynaklarını vatandaşlarımızın gerçek ihtiyaçları (su , yol , otopark, imar) çözüm beklerken hayali projelere harcamayacağız.