Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek Belediye Başkan A.Adayı Selami Karakadı ve ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğanı ziyaret ettiler. 

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ı ziyaret eden CHP Hendek Belediye Başkan A.Adayı Selami Karakadı ve arkadaşları yeni öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar dilediler.

 İlçemizin Eğitim ve Öğretimi hakkında fikir alışverişinde bulundular. Karakadı yerel basından ve velilerden aldığımız bilgilere göre Dikmen ve Yeşilyurt çevrelerindeki   öğrencilerimizin taşıma ihalesi yapılamadığından mağdur oldukları kendi  imkanları ile okullara ulaştıkları ifade edilerek  Köylerimizden kendi  imkanlarıyla okullarına gelen çocuklarımızın güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için sorunun ivedi çözülmesinde yarar gördüklerini ifade ettiler.

 

Okullardaki derslik ve öğretmen ihtiyaçlarını soran KARAKADI’ya  yapılan  yeni yatırımlarla sınıf mevcutlarının 30 öğrencinin altına inmesini hedeflediklerini söyleyen Sabri DOĞAN ,İlçemize bu yıl 76 öğretmen atandı,okullarımızda Fen Bilgisi ve Matematik branşlarında halen öğretmen açığının olduğunu belirtti.

Selami KARAKADI ‘’her yıl eğitim fakültelerinden  binlerce öğretmen mezun olurken halen öğretmen açığının olması  düşündürücüdür. Bu şekilde başarı beklemek  zor.Hendek’te eğitim başarısının yükselmesi gerekir.Bunun için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız, örneğin Eğitim Fakültesi’ne sahip olan ilçemizde birde Anadolu Öğretmen lisesi olması çok yararlı olur.’’ dedi.