Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek İlçe Başkanı Selami Karakadı 17 Ağustos Marmara depreminin 14.yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Karakadı yayımladığı mesajında Tüm Türkiye’yi hüzne boğan ve derinden etkileyen yüzyılın felaketinin 14.yılında bu derin acıyı yaşayanlar yıllar geçsede unutamayacaklar.O gün doğan çocuklar gençliğe adım attılar.

Hafızalarımızdan kolay silinemeyecek yıkımlar,binlerce ölü ve yaralı,işsiz ve evsiz kalan insanların hayatları birkaç saniyede tamamen değişti.Ülkemiz insanın gösterdiği  dayanışma ve beraberlik  yaraların kısa sürede sarılmasında en büyük etken oldu.Bir anlamda toplumsal bilincimizde değişti, artık yapılarda aradığımız birinci özellik ne kadar sağlam olduğu.İnsan hayatının her şeyin üstünde olduğu unutulmamalıdır.

Ülkemizin deprem gerçeğiyle artık bugün düşünmemiz gereken biz depreme ne kadar hazırlıklıyız ‘’deprem öldürmez bina öldürür’’ mantığıyla yapılarımız ne kadar sağlam.Bu anlamda bireysel olarak hepimize görev düşmekte ama en büyük görev sorumlu makam yerel yönetimlerde.

Bu büyük felaketin 14.yılında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyor,yakınlarına sabırlar diliyoruz.