Hendek Vadi Emlak
Hendek Uzuncaorman Köyünde yapılan 16 derslikli okul binasının öğretmen lisesine çevrilmesi için CHP İlçe Başkanı Karakadı ve yönetimi çağrıda bulundu.

Hendek Uzuncaorman köyünde yapılan İlköğretim binası bitme aşamasına geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan okulda yapılan çalışmaları yakından takip ederek son durum hakkında bilgiler aldı.

 Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın okula yaptığı ziyaret sırasında CHP Hendek İlçe Başkanı Selami Karakadı ve Yönetim kurulu üyesi Reyhan Azak’ta okula inceleme yapmak üzere geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan ile CHP’liler bir süre okulda birlikte gezerek fikir alış verişinde bulundu.

GELECEĞİ ATIL

Okul yapım çalışmalarını gezen CHP ilçe Başkanı Selami Karakadı bu okulun lise tarzı bir okul olarak  kullanılmasının Hendek için daha yararlı olacağını söyleyerek açıklamalarda bulundu. Karakadı, Hayırsever Murat Nişancı’nın katkıları ile yapılan 16 derslikli okul binasının bitmek üzere olduğunu ifade ederek, “2012/2013 Eğitim Öğretim yılında Kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen ve zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunla yaptırılan okul binası bağımsız ilkokul veya orta okul için büyük ve gelecekte atıl kullanılması ihtimali yüksek” dedi.

GEREKENİ YAPALIM

Bazı eğitimcilerin ve kamu oyunun görüşleri doğrultusunda bu binanın Anadolu Öğretmen Lisesi olarak kullanılmasının, ilçeye büyük katkı sağlayacağını ve büyük bir eksikliği kaldırıcağını ifade ederek, “Yaptığımız araştırmalar neticesinde Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin ilçemizde olmasına rağmen, Anadolu Öğretmen Liselerinin Arifiye, Akyazı, Karasu, Pamukova ilçelerinde açılması ve ilçemizin de bu listede yer almaması ilçemiz için bir eksikliktir. Son senelerde istatistiki bilgiler ışığında, ilçemizin ilimiz genelinde eğitimdeki yeri bir hayli gerilere düştüğü tespit edilmiştir. Eğitim seviyesinin üst sıralara çıkarılması için eğitimin kalitesini arttıracak Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile Anadolu Öğretmen Liselerinin önemini bilmeyen yok gibidir. İlçemiz siyasilerinin ve Bürokrasinin eğitimcilerin ve kamuoyunun bu görüşleri doğrultusunda Uzuncaroman Köyünde yapılan bu okulun, öğretmen lisesi olması için gerekli girişimde bulunulmalıdır” diyerek çağrıda bulundu.