Hendek Vadi Emlak
CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı ve İlçe Teşkilatı Başpınar Mahallesinde  Kadınlarla bir toplantı gerçekleştirdi.

Yoğun katılım ile gerçekleşen kadınlar toplantısına CHP Hendek  İlçe Başkanı Yaşar Atik ,CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı,Kadın Kolları Başkanı Nevin Şeşen Kuru, İlçe Yönetimi ve çok sayıda bayanlar katıldı.

CHP İlçe Başkanı Yaşar Atik’in kısa konuşmasının ardından CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı kendisini kısaca tanıttı.

Hendek artık bir sanayi şehri, üniversite şehri

Hendeğe arkadaşlarımla beraber hizmet etmek istiyorum diyen Karakadı “Hendek büyüyor, değişiyor. Hendek artık bir sanayi şehri, üniversite şehri.  Bu nedenle göç alıyor, yeni insanlar geliyor, burada hayat kuruyorlar.Hendeğin ihtiyaçları artıyor. Yeni evler, yollar, okullar, camiler, hastane, sağlık ocağı vb. böyle hızlı gelişen bir yerde ihtiyaçlar da çok olur.Bu ihtiyaçların bir çoğunun karşılanmasını belediyeden bekleriz. Belediyeler niçin var? Biz vatandaşlara hizmet için var. Bizlerde bu hizmetlerin bedellerini vergi olarak, su parası olarak vesaire belediyeye öderiz ki bize iyi hizmet etsin diye.Demek ki belediye bize, tüm vatandaşlara hizmet etmek için var. Belediyenin var olma sebebi budur. Yoksa belediye birilerini zengin etmek için kurulmadı. Tek amacı var vatandaşa hizmet”

Artık değişim zamanı geldi.

Karakadı sözlerine şöyle devam etti.” Bu gün 3 dönemdir, yaklaşık 15 yıldır başkanlığımızı Sn. Ali İnci yapıyor. Kendisinin de Hendeğe hizmetleri oldu. İyi yaptığı şeyler için kendisine teşekkür ederiz.Ancak yanlışlar var, hatalar var, eksikler var.Biz o yanlışları yapmayacağız, eksikleri tamamlayıp daha güzel ve iyi bir hizmet gerçekleştireceğiz.Çünkü bizim tek amacımız var. Ayrım yapmaksızın tüm Hendeğe hizmet.Artık değişim zamanı geldi.Hizmet bayrağına biz talibiz şeklinde konuştu.

Kendi çıkarlarını değil toplum çıkarlarını düşünen anlayışta olacağız

Hendeğin yeni bir hizmet anlayışına ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz diyen Karakadı “Kendi çıkarlarını değil toplum çıkarlarını düşünen,Hesap veren, şeffaf,Gösteriş ve kibirden uzak, Bir kesimin değil herkesin,Ekip çalışmasına uzmanlığa değer veren,Az konuşan, çok dinleyen, hep çalışan.Kendi çıkarlarını değil toplum çıkarlarını düşünen ; Ne demiş Peygamberimiz(sav); "Yöneticileri fakir olan milletler zengin olur, Yöneticileri zenginleşen milletler de fakirleşir.” Bu ne demek? Peygamberimiz ne anlatmak istiyor? Bir toplumun yöneticileri zenginleşiyorsa o millet fakirleşir.

Biz milletin parası ile kendi reklamımızı yapmayacağız

Karakadı “Hesap veren şeffaf; Ne dedik belediyenin gelirleri vatandaşların vergilerinden oluşur. Yani bizlerin parası. O halde biz Hendek’liler olarak paralarımızın nasıl ve nerelere harcandığını billiyormuyuz? Bilmiyoruz. HİMPAŞ adlı bir belediye şirketi var. Bütün para işleri orda dönüyor. Ama hesabını kimse bilmiyor. Açıklayın kardeşim vatandaşın parasını nasıl harcıyorsunuz. O babanızın parası mı? İşte bizim anlayışımızda gizli kapaklı hiçbir şey olmayacak. Vatandaşımızın her kuruşunun hesabını vereceğiz. Çünkü tek amacımız Hendeğe hizmet.Gösteriş ve kibirden uzak; Şöyle bir reklam tabelalarına  bakın. Boy boy belediye başkanın resmi dolu.Biz milletin parası ile kendi reklamımızı yapmayacağız. Her yere resmimizi asmayacağız. Vatandaşlarımız sadece bizim hizmetlerimizi görecek. Bizleri de aynı bu günkü gibi hep yanında görecek.Bir kesimin değil herkesin; Biz göreve geldiğimizde bizim gönlümüz ve belediyenin kapısı herkese açık olacak. O parti bu parti, oy verdi vermedi ayrımı olmayacak. Ekip çalışmasına ve uzmanlığı değer veren, Az konuşan, çok dinleyen, hep çalışan.

Yanlışlar var dedik biraz onlardan bahsedelim mi? İmar uygulamaları, 18. Madde uygulamaları yapıldı. Yol ihtiyaçtır. Tabiî ki bizlerin arsasından gidecek. Ancak bu işte ölçü kaçtı” dedi.

Konuşmanın ardından Kadınların yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantı sona erdi.