Başkan Adayı Mehmet Kara yaptığı basın açıklamasında, 25 Temmuz Pazar günü yapılan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kongresi ile ilgili düşüncelerini söyledi.
Başkan Adayı Kara; “Biz kapalı oylama istedik. Kapalı oylama istememizin nedeni, kırgınlık, dargınlık olmasın. Üyeler arasına ikilik girmesin. İnsanlar ellerini kaldırarak teşhir edilmesin. Sandık esnafımızın önüne gelsin ve esnafımız hür iradesini sandığa yansıtsın istedik. Kooperatif üyelerinin büyük bir kısmı salona girmek için kuyrukta beklerken açık oylama yapıldı. Dışarıdaki üyeler salona girene kadar, seçim bitti. Bırakın üyeleri, ben bile seçimin nasıl bittiğini anlayamadım” dedi.
Başkan Adayı Mehmet Kara, “Seçim öncesi hakkımda çirkin iddialar ortaya atıldı. Kongre günü gösterdiğim duruş ile çirkin iddiaları çürüttüm. Kongre günü yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen, sakin davrandım. Benim için kavgacı diyenler, benim gösterdiğim beyefendilik karşısında yüzleri kızardı. Ben ve ekibim dedikodu üretenleri utandırdık. Niye kavga edelim? Benim için seçimle ilgili yanlış ve doğru olan ne varsa kongre salonunda kaldı. Kimseye karşı kırgınlığım ve dargınlığım yoktur. Seçim sonunda Mehmet Demirel’e sarılıp, tebrik ettim. Bugün bile başkan seçilen Demirel esnaf ile ilgili benden bir yardım talebinde bulunursa elimden gelen yardımı yaparım. Alt tarafı bir seçim kaybettik. Dünyanın sonu değil. Fakat çok şey kazandım. Kaybettiğim seçimle hayat tecrübesi kazandım. Konu seçim olunca, seçimlerde Siyasetin çirkin yüzünü gördüm. Buda benim için iyi bir tecrübe oldu.” Diye konuştu.
Başkan Adayı Kara, siyasetle ilgili kurduğu cümlelerle siyasete yeşil ışık yaktı. Mehmet Kara,” Yaptığım seçim çalışmalarında görüştüğüm üyeler, bu seçimi kaybedersen sakın işin peşini bırakma. Hatta siyasete gir. Hendek’te siyasette bir boşluk var. Senin siyaset yapacak maddi ve manevi olarak gücün var. Seçimi kazanamazsan, siyasete hazırlan, diye görüşlerini bildirdiler. Bende bu görüşleri dikkate alarak ve kendimi siyaset yapmaya hazır hissettiğim için, bugünden itibaren siyaset yapmaya karar verdim. Hendek’in sosyoekonomik yönden gelişmesi, kalkınması siyasetle oluyor. İşte bu yüzden bu saatten itibaren bende siyaset yapmaya karar verdim” Dedi.
Başkan Adayı Mehmet Kara, “Hendeksporumuzun şampiyonluğuna çok sevindim. Hendek’e zor pandemi günlerinde bu sevinci yaşatanları canı gönülden kutlarım. Hendekspor 3.Lige çıkarak şehrimizin tanıtımına ve gelişmesine katkı sağlayacak. Profesyonel lig sayesinde Hendek’in ekonomisi canlanacak. Hendeksporun kongresi olduğunu öğrendim. Kongre için güçlü bir yönetim kurulmalı. Bunun için herkes elini taşının altına sokmalıdır. Esnaf, tüccar, sanayici ve ben Hendekliyim diyen herkes, taşın altına elini sokmalıdır. İşte o zaman başarı gelir. Hendekspor konusunda üzerime düşeni fazlasıyla yapmaya hazırım.” Dedi.
Başkan Adayı Mehmet Kara, “Kongreye katılıp, bizi destekleyin çağrımıza uyup, kongreye katılan üyelerimize şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Her ne kadar kapalı seçim istesek de, açık oylamada cesurca ellerini kaldıran üyelerimizi, gösterdikleri medeni cesaretten ötürü kutlarım. Yapılan açık oylama sonunda seçimi kazanan Mehmet Demirel’i tebrik ederim. Mehmet Kara olarak, esnaf adına yapabileceğim bir şey varsa, fazlasını yapmaya hazırım” Diye konuşmasını bitirdi.