Son günlerde haberhendek sitemizin bağlı olduğu Server hizmetinden kaynaklı yayınladığımız haberler an itibari ile yayınlanması yerine sanki bir saat önce yayınlanmış gibi bir durum ortaya çıktı. İki gündür süren ve en son MHP Hendek İlçe teşkilatından basına servis edilen MHP Hendek’te devir teslim haberimizi saat 21:27’de yayına almamıza rağmen toplantının bittiği esna olan saat 20:27 olarak yayınlanması bazı arkadaşların da kafasında soru işareti oluşturmuş. 

Takdir edersiniz ki teknoloji çağındayız ve teknolojiden yararlanıyoruz. Bizler siz değerli okuyucularımıza haberlerimi yayınlayarak ulaştırıyoruz. Oysaki (Türkiye’de bir firmayla çalışmamıza rağmen, bu firmalarda Server hizmetini Yurt Dışından alıyor) Yurt dışı kaynaklı olan Server hizmetinden bizlerde kendi adımıza mağdur oluyoruz. Daha önce birkaç defa sitemiz yurt dışı kaynaklı saldırıya uğramış, binlerce haberimiz sitemizin çökertilmesinden dolayı kaybolmuştur. Hatta o dönemlerde haberi yayına aldığımız dakikalarda bir anda Haber okuma sayılarının aşırı şekilde yükseldiğini gördük. Bunula ilgili yurt dışı kaynaklı çalıştığımız Server hizmeti veren firmamıza mail atarak sıkıntımızı dile getirmiştik.

Aynı şekilde bir süre öncede başımıza gelen ve şuanda mevcut sıkıntımız olan saat uygulaması ile ilgili de Server hizmeti aldığımız firmaya mail atarak düzeltilmesi talebinde bulunduk.

Bu oluşan sorundan dolayı siz değerli Haberhendek okurlarımızdan özür dileriz.

Kamuoyuna saygılarımızla

Haberhendek yönetimi