Kendi eşinin darp edildiğini söyleyen A. Ö. "15 yaşlarındaki bir gencin 55 yaşındaki eşime vurduğunu gördüm. Ben de o gence 2-3 tokat attım. Olayı gören hamile kadın da kendini yere attı. Kesinlikle kendisine vurmadım" dedi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz pazar günü Hendek Yenimahalle'de yaşanan olayda, Gebze'den Sakarya Hendek'e yakını E.B.'yi ziyaret için giden 3 aylık hamile T.A. (20) beraberinde getirdiği Pekinez cinsi 2 köpeğine Y. Ö. tarafından kartopu atıldığını gördü. Hamile T.A ve yakınlarının bu olay üzerine Y. Ö. ile tartıştığı ve çıkan tartışma sonrası Y. Ö'nün eşi A. Ö. tarafından hamile kadının darp edildiği öne sürüldü. Olaydan sonra hastaneye kaldırıldığı iddia edilen T. A., daha sonra eşi ve akrabalarıyla birlikte karakola giderek A.Ö ve eşi hakkında şikayetçi oldu.

YALANLADI

Konuyla ilgili bugün sakaryayenihaber.com'a açıklamalarda bulunan A. Ö., darp edildiğini iddia eden T. A'nın yalan söylediğini ve olayın kesinlikle onun anlattığı gibi olmadığını söyledi. Eşinin köpeğe kartopu atmadığını belirten A. Ö. "Olay günü, eşim gördüğü köpeğin üzerine sevmek amaçlı kar serpiştirmiş. Yani onların anlattıkları gibi kartopu falan atmamış. Köpekleri sevmiş. Ardından eşim bizim evin hemen yanındaki bir komşunun evine oturmaya gitmiş. Bu hamile kadının ziyarete geldiği evdeki yakınlarından bir genç, komşunun kapısına gelip eşime sen köpeğe nasıl kartopu atarsın diyerek saldırdı" dedi.

EŞİM DARP EDİLDİ

Asıl kendilerinin mağdur olduğunu söyleyen A. Ö. yaptığı açıklamada, "Pazar günü pijamalarımı giymiş evde oturuyordum. Eşim de yandaki komşuya gitmişti. Otururken dışarıdan bağırma sesleri duydum. Kapıyı açıp baktığımda 15 yaşlarındaki bir genç, eşime vuruyor. Benim eşim 55 yaşında. Tabi bunu görünce ben de o gence 2-3 tokat attım. Sonra döndüm baktım bir tane kadın kendini yerden yere vuruyor. Ben kesinlikle ona dokunmadım bile. Üzerine bir de kendileri gidip karakola bizi şikayet ettiler" şeklinde konuştu.

ALKOLLÜ DEDİLER
İfade vermek üzere karakola çağrıldıklarını söyleyen A. Ö., "Ardından biz de karakola gidip ifade verdik. Benim alkollü olduğumu söylemişler. Alkol muayenesi yapıldı. 0 promil alkol çıktı. Biz de onlardan şikayetçi olduk. Ben o kişilerin amacının başka birşey olabileceğini düşünüyorum. Yoksa neden böyle bir yalan atsınlar. Hamile bir kadını darp  ettiğim yönündeki haberler beni çok üzdü. Böyle birşey yapmam mümkün değil. Bütün komşularımız şahit. O gün orada yaşananları herkes gördü. Ben 60 yaşında emekli bir adamım, asla bir kadına vurmam" dedi.

Karakolda ifade veren A.Ö ve Y.Ö.'nün de T.A. ile yakınlarından şikayetçi olduğu öğrenildi.