JASAT ekipleri yapılan araştırmalar sonucunda Kalayık Mahallesine geri dönüp tekrar hırsızlık yapma ihtimaline karşı bölgeye fotokapan yerleştirdi. E.B. isimli şahıs tekrar hırsızlık yapmak için 81 GA * plakalı aracıyla olay yerine geldiğinde fotokapanla tespit edilmesi üzerine jandarma ekipleri şahsı yakalamak için hızlı bir şekilde bölgeye gelerek E.B. isimli şahsı hırsızlık yaptığı araç ile olay yerinde suçüstüenselendi. Araç içerisinde yapılan aramalar neticesinde 3 adet kablo kesici makas bulunurken, E.B. isimli şahıs jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

YAKALAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Şüphelinin sorgusunda çalınan kabloları B.S., C.Ç. ve H.K. isimli arkadaşlarıyla beraber çaldığını, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde de kablo hırsızlığı yaptıklarını belirtmesi üzerine Gölyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince koordineli şekilde çalışarak B.S. ve C.Ç. isimli şahıslarGölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine yakalanarak gözaltına alındı.
H.K. isimli şahsın adresinde yapılan aramada şahsın firar ettiği, ve evin arka kısmında yapılan incelemelerde kablo yanıkları, kablo folyoları, ve telekomünikasyon şriketine ait çelik halatlar ele geçirildi.
Gözaltına alınan E.B., B.S., C.Ç. isimli şahıslar yarın adliyeye sevk edileceği öğrenilirken, firari H.K. isimli şahsın yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi