Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Jandarma ekipleri yaptığı rutin çalışmalar sonucu Lüks araçla dinlenme tesislerinde mola veren otobüslerden değerli eşyaları çalan 3 bayan hırsız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre ; Hendek’te TEM Otoyolu üzerinde bulunan dinlenme tesislerinde mola veren otobüslerden değerli eşyaları çalarak kendilerine ait araca götüren  Dilara E.(23), Gülay O. (35) ve Nuray A.(40) Jandarma ekipleri tarafından farkedilerek kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındılar.Hırsızlık yapan 3 bayanın gözetlemesini yapan Muharrem G. Adlı şahıs ise Jandarmayı farkederek aracı terk ederek olay yerinden başka bir araçla firar etti.

Dilara E.(23), Gülay O. (35) ve Nuray A.(40) Jandarma da ki ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığına sevk edildiler.Savcılık sorgusunun ardından Dilara E.(23), Gülay O. (35) ve Nuray A.(40) çıkarıldıkları Mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli Cezaevine gönderildiler.

Daha öncede aranan 35 EVL 34 plakalı lüks Jeep ile 1 erkek 3 bayan İstanbul-Ankara arasında tüm dinlenme tesislerinde bir çok hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi.Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan 3 Bayanın bir çok hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu ve İstanbul –Ankara arası bulunan dinlenme tesislerinde bir çok hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi.Tutuklanarak cezaevine gönderilen Gülay O.’nun ise Hırsızlık suçundan arandığı öğrenildi. Jandarma ekipleri firari Muharrem G’nin yakalanması için çalışmaları başlattı.

Birçok hırsızlık olayında kullanılan 35 EVL 34 Plakalı Lüks Jeep ise Hendek’te Yiğitler yediemine götürüldü.

Hırsızlık olayının çözülmesi ile Jandarma ekipleri Hendek TEM Otoyolu üzerinde ki dinlenme tesislerinde meydana gelen bir çok hırsızlık olayıda çözülerek büyük bir sorunu çözüme kavuşturmuş oldu.