Hendek Vadi Emlak

Operasyonda evlerde yapılan aramalarda çok sayıda çalıntı cep telefonu ve elektronik eşya ile birlikte silahlar ele geçirildi.

Fındık, araç, plaka, ev ve işyerlerinden hırsızlık ile ilgili istihbarat çalışmaları yapan Hendek İlçe Jandarma ekipleri yaptığı istihbarat çalışmalarını İl Jandarma Komutanlığı ile paylaşmasının ardından Hendek’te 10’un üzerinde eve eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 20 ayrı hırsızlık olayıyla ilgili yürüttükleri soruşturma kapsamında bu sabah Hendek Turanlar Mahallesindeki 10’un üzerinde eve eş zamanlı baskın yapıldı.

Jandarma İstihbarat, Hendek İlçe jandarma, ilçe emniyet ve çevik kuvvet ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.  Evlerde yapılan aramada çok sayıda ruhsatsız tüfek tabanca, mermi ile çalıntı olduğu öne sürülen cep telefonları, teyp ve elektronik eşyalar ele geçirildi.

Gözaltına alınan 10 kişi sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Gözaltına alınan 10 kişinin Düzce ve Sakarya’da birçok hırsızlık olayına katıldıkları belirtildi.