Hendek Karadere Mahallesi’nde 17 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen Evden Hırsızlık ve İnşaattan Hırsızlık olayları ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekip ve İl J.K'lığı Jasat dedektifleri tarafından yapılan araştırma sonucunda olayın faillerinin M.G., T. G., M. G. ve A.B. oldukları kamera ve PTS incelemesinden tespit edildi.

KISKIVRAK YAKALANDILAR

Şahıslar 25 Şubat 2022 tarihinde adreslerinde yapılan arama sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.M.G. isimli şahıs saklanmak için evinin altına sığınak yaptığı, operasyon esnasında burada saklanırken JASAT dedektifleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

SUÇ KAYITLARI

M.G. isimli şahsın; Başta hırsızlık olmak üzere 23 suç dosyasından toplamda 43 yıl 1 ay 26 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu, M. G. isimli şahsın ise 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edildi.Olayla ilgili Hendek Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup alınan talimatlar doğrultusunda şahısların avukat eşliğinde ifadeleri alınarak gözaltına alındı.

3 TUTUKLAMA

Şüpheli şahıslar ifadeleri alınmasına müteakip Cuma günü mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmiş olup T. G, M.G. ve M.G. isimli şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sakarya L Tipi Cezaevine sevk edildi.. A.B. isimli şahıs adlı kontrol şartıyla serbest bırakıldı.