JASAT YAKALADI

“Ateşli Silah ve Mermileri Ülkeye Sokma, İmal Etme Nakletme” suçundan aranan ve dört yıl iki ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan F.S isimli şahıs JASAT timlerinin amansız takibi sonucu Kayalarreşitbey mahallesinde ele geçirilmiştir.

Yakalanan personel adli işlemler sonucunda, adli makamlarca tutuklanarak Sakarya Ferizli L tipi cezaevine sevk edildiği;

ON YIL SEKİZ AY KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VARDI JANDARMA YAKALADI…

“Birden Fazla Kişiyle Gece Vakti Silahla Yağma” Suçundan Aranan A.K isimli şahıs Jandarma İstihbarat birimlerinin düzenlemiş olduğu operasyonda yakalanarak, gözaltına alınmıştır. A.K. isimli şahsın “Birden Fazla Kişiyle Gece Vakti Silahla Yağma”  suçundan on yıl sekiz ay kesinleşmiş cezası vardı. Yakalanan şahıs Adli işlemler sonucunda, tutuklanarak Sakarya Ferizli L tipi cezaevine sevk edildiği;

FETÖ/PDY SUÇUNDAN ARANIYORDU.

Kocaeli Terör ve örgütlü suçlar soruşturma bürosu tarafından “Silahlı Terör Örgütüne üye olma (FETÖ/PDY)” sucundan aranan H.Z isimli bayan yakalanmıştır. Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen H.Z isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

ALINAN DUYUM SONUCU YAPILAN FİZİKİ TAKİP İLE YAKALANDI.

Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin aldıkları bir duyum sonucu yapılan fiziki takip ile “Türk Milletini, Cumhuriyetini ve TBMM’yi alenen Aşağılama”, “Basit Yaralama”, “Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması” suçlarından aranma kaydı olan ve Kesinleşmiş Altı yıl cezası olan E.P. isimli şahıs Karasu ilçe merkezinde yakalanmıştır. C. Savcısı ile yapılan görüşme sonucu alınan talimatıyla şahıs gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şahıs Adli işlemler sonucunda, tutuklanarak Sakarya Ferizli L tipi cezaevine sevk edildiği bildirilmiştir.

Sakarya Jandarmasının Huzur operasyonu kapsamında suçlularla olan amansız takibi sürmektedir.