Kongre 11 Şubat Pazar günü saat 11:00’da Ziya Gökalp Caddesi Yelken Plaza’da ki ilçe teşkilat binasında gerçekleşecek.

Kurucu Başkan Selim Eren’in aday olmadığı Kongreye Aday gösterilen Fatih Bayındır tek liste ile gidecek.

İYİ Parti Hendek İlçe Teşkilatından yapılan açıklamada “ Kurucu ilçe başkanımız Selim Eren partimizin bugüne kadar taşımış olup 1. Olağan kongrede görev almayacağını belirtmiştir. Bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendisine iyi parti teşkilatı olarak sonsuz teşekkür eder kamuoyunun bilgisine sunarız. Yapılacak olan kongrede Fatih Bayındır başkanlığında oluşacak olan yeni yönetim belirlenecektir” ifadeleri yer aldı.

İki ay gibi kısa bir süre Kurucu İlçe Başkanlığı yapan Selim Eren’in değiştirilerek 1.Olağan Kongrede neden aday olmadığı veya aday gösterilmediği kafaları karıştırdı.

Hendek’te siyasetin yeni yüzlerinden olan ve kurucu Başkanlık yapan Selim Eren’e bu süre zarfında Parti üyelerini ve parti mensuplarını dahi henüz tanıma fırsatı verilmeden böyle kısa süre içerisinde görevi bıraktırılması kafaları karıştırdı.

İlçe Teşkilatından yapılan açıklamada Sayın Selim Eren’in aday olmayacağını açıklamasını kamuoyu inandırıcı bulmuyor. Zira yeni kurulmuş bir partide kurucu ilçe Başkanlığını kabul eden ve yönetim oluşturan Selim Eren’in iki ayda vazgeçerek aday olmamasının gerekçelerini kamuoyunun anlayacağı şekilde yapmasını bekliyoruz.