Şehrin deneyimli gazetecilerinden Metin Işıker daha öncede aynı yolla ilan istenmesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Yenihaber, Bizimsakarya,Adapostası ve Medyabar'da yayın koordinatörlüğü ve haber müdürlüğü görevleri yapan Işıker, yazıya şu şekilde cevap verdi;
Kutlama ilanı kurumlar tarafından istenen yerlere verilir. İlan alamadığı için köşe yazıp bunu mobing olarak görenler var. Yazıyla aba altından sopa gösterip, ilan istenmez. Bir iki üç...Bu böyle devam ediyor. Bu meslekte olmayan şeyleri görüyoruz, muhatap oluyoruz. Gazetecilik yapmak başka bir şey, kayıt dışılık başka bir şeydir. Maalesef bunlar oluyor, görüyor ve gülüyoruz. Ancak hayatımı kalemle kazandım, kazanmaya devam edeceğim. Dünde bugünde yarında.Sürekli öküz altında buzağı arayıp, senaryolar kurmaya çalışanlar art niyetli bakış açılarının kurbanı olurken, şahsımın gazetecilik mesleğinden geldiğini unutanlara kendimizi ara sıra hatırlatma fayda olduğunu düşünüyorum.Haberler talep eden her platforma atılır, isteyen yayınlar istemeyen yayınlamaz. Ancak haber attığımız kişinin, bunu hukuki zemine bağlamaya çalışması abesle iştigaldir. Ayrıca burası bir kurumdur. Burada tek talimatın sahibi Başkan Turgut Babaoğlu'dur. Bizim işimiz iletişim. Ancak iletişim kanallarının yolları değişirse iletişim kuracak ortak bir nokta kalmaz. İletişim kurmak isteyene her zaman kapımız açıktır. Bu böyle biline.