İş adamı İnşaat Mühendisi Ahmet Mercan’ın düğün salonunda verdiği iftar sofrasına İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’de misafir oldu. İftara İYİ Parti Sakarya Milletvekili Adayları, İYİ Parti’liler, Hendek’in yanı sıra ilçe dışından yoğun katılım sağlandı.

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’i İYİ Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ümit Dikbayır ve coşkulu kalabalık karşıladı.

İftar öncesi okunan Kuran-ı kerimin ardından katılımcılar Oruçlarını açtılar.

Oruçların açılmasının ardından iftara ev sahipliği yapan İşadamı İnşaat Mühendisi Ahmet Mercan “İftara katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederek iftara misafir olan Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’i konuşmalarını yapmak üzere davet etti.

‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener’ sloganları atan coşkulu kalabalık karşısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener “Öncelikle aranızda olmaktan büyük bir onur duyuyorum, heyecan duyuyorum, hele iftar sofrasında birlikte olmak Allah’ın bir Lütfu, Tahmin etmekte zorlandığım tahmin edemeyeceğiniz bir dalga, bir rüzgâr geliyor. Dolayısıyla bütün anketçilerin bütün Tayyip bey ve arkadaşlarının hayallerini yıkacak bir rüzgar geliyor. Demokrasinin yerleşmesi, kaybolan adaletin yeniden tesis edilmesi, buna bağlı olarak dayanmış duvara olan ekonominin yeniden kalkınma hamlesi ile gündemimize gelmesi, işsiz gençlerin iş bulabilmesi, borçların kredi kartı borçlarının silinmesi gibi konulara’’ değinen Meral Akşener LGS sınavlarına değinerek gencecik çocuklarımızın hayalleri ile oynuyorlar eğitimin içine tükürdüler ’’ şeklinde konuştu.

Akşener kendisine yönelik FETÖ Üyeliği ile ilgili suçlamaların yapıldığını hatırlatarak 2.5 yıldır bana FETÖ’cü iması yapıyorlar. Madem FETÖ’cüyüm gel tutukla. Kim çemkiriyorsa bilin ki o kallavi FETÖ’cüdür ” dedi.

Akşener’e konuşması sırasında bir çok bayan tülbent hediye etti.

Akşener konuşmasının ardından partililer ile fotoğraf çekilmesinin sonrası salondan ayrılırken İftar programı da sona erdi.