Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci 15 Nisan Turizm Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Ali İnci yaptığı açıklama” Turizm; tanışmanın, kaynaşmanın, kardeşliğin, misafirperverliğin ve farklıya hoşgörünün evrensel dilidir. Turizm yolu, barış ve kalkınma yoludur. Ülkelerin ve şehirlerin kalkınmasında önemli bir sektör olan turizm, ülke ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra, geçmişten günümüze gelen zenginliklerin ve kültürel değerlerin tanıtılması için de son derece önemlidir.

   

 

   Gelişen, değişen ve sınırları çizilen ülkeler, milletler ve insanlar arasındaki karşılıklı tanışmanın, kaynaşmanın aracı olarak turizm; ülkelerin kendi ülkelerini dünyaya daha iyi tanıtma fırsatı bulması ve aynı zamanda farklı kültürlerdeki insanları birbirine yaklaştırarak, toplumsal barışa katkıda bulunması yönüyle geniş kitleleri ilgilendiren sosyo-kültürel ve ekonomik bir faaliyettir.

                   

 

                       İlçemizin kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması her bireyin olduğunu gibi yerel yönetimlerinde görevi olmalıdır. Belediye olarak toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, kültürel mirasımıza sahip çıkarak her türlü çalışmaya destek vermeye devam etmekteyiz.

        

 

                        “Bacasız Sanayi” olarak tabir edilen ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” münasebetiyle hepimizin turizm farkındalığıyla, ülkemiz ve ilçemiz turizmine katkıda bulunma sorumluluğuyla hareket etmesi temennilerimle, turizm sektörü mensuplarına ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza değerli katkılarından  dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI

                 ALİ  İNCİ