Hendek Vadi Emlak
Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de Peygamberimiz Hz. Muhammed ile ilgili olarak “Ey Muhammed, biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” diye buyrulmuştur.  Demek ki Yüce Peygamberimiz sadece insanlar için değil âlemler için hakiki bir rahmet olmuştur.  Hz. Peygamberimiz bizlere Allah’a iman ederek, ona bağlanmayı, onu sevmeyi, emanete sahip çıkmayı, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, kimseyi incitmemeyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir.

Efendimizin mesajları bütün insanlık için yol göstericidir. O’nun getirdiği İslam mesajında; insana saygı var. İnsana merhamet ve şefkat var. Hak, hukuk ve adalet var. Fikir ve vicdan özgürlüğü var. Sevgi ve hoşgörü var. Doğruluk ve güven var. Bu yüzden Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vererek, ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almalıyız. İnsanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Efendimizi yeniden keşfetmeye, onun bizlere sunduğu çağlar üstü yüce değerlerden ve üstün ahlaktan daha fazla ilham almaya ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum.

 Bu vesile ile bütün hemşerilerimizin ,  milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin “Kutlu Doğum Haftası’nı” tebrik eder, Kutlu Doğum Haftasının milletimize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

 

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI

  ALİ  İNCİ