Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde en yüksek oyu alan ilk 10 mahalle muhtarı ve mahalle temsilcilerine umre sözü verdi.

Hendek markalaşmıştır

70 köy ve 25 mahalleden oluşan Hendek muhtarlarının katıldığı toplantıda açılış konuşmasını AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal yaptı. Sakal; “Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hendek’imizin sporda, kültürde, eğitimde ve sosyal alanlarda yakaladığı başarılar ülke genelinde markalaşmıştır. Hendek demek hizmet demek, hizmet demek Hendek demektir” sloganı ile yola çıktıklarını ifade ederek sözü Hendek AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’ya bıraktı.

“Başkanımız, örnek projelere imza attı”

Sofu, “İnşallah Ali Başkanımızı Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy potansiyeli ile belediye başkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Ali İnci başkanımız  sadece ilçemizde değil ülkemizde ve hatta ülke dışına bile örnek olacak çalışmalara imza atmış tüm belediye başkanlarımıza örnek olacak eserleri ilçemize kazandırmıştır. Kendilerini tebrik ediyorum” diyerek bir dönem daha kendisinden yeni projeler beklediklerini ifade etti.

“Bu seçim çok önemli”

Ülkede siyasi iktidarın devam etmesi için bu seçimlerin çok daha önemli olduğuna vurgu yapan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “Ben AK Parti Hendek İlçe Başkanı olarak tüm oylarınızla AK Partimizi desteklemenizi bekliyorum. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, Allah’a emanet olun diyorum” dedi.

“Hizmette sınır tanımadı”

Hendek Muhtarlar Dernepş Başkanı Hüseyin Baylan’da konuşmasında Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız bizim bir dediğimizi iki etmedi. Hizmetlerde sınır tanımadı. Ben şahsen kendisini desteklemekten onur duyacağım.”diye konuştu.

STK seçimlerine müdahil olmadım, olmam da

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’de konuşmasında İlçedeki sivil toplum örgütlerinin mesleki seçimlerinin olduğu bir sürece girildiğini belirterek; “Ben hiçbir sivil toplum örgütünün kendi içersinde icra ettikleri seçimlerine müdahil olmadım, olmam da.” dedi. Muhtarlarla üç dönemdir çok iyi düzeyde çalıştıklarını belirten Başkan İnci,  “Hendek için ne yaptıysak sizlerle birlikte yaptık. Bu hizmetlerde hepinizin emeği vardır inşallah bundan sonra da böyle devam edecektir. Yeni büyükşehir belediyesi kanunu yürürlüğe girdi. Siz birilerinin siyaseten bizi kötü göstermeye çalıştığına bakmayın. Yeni mahalle statüsüne kavuşan köy muhtarlarına sesleniyorum. Hiçbir köyün yerini başka bir köye vermem. Benim yapacağım size projeyi ve 500 TL karşılığında ruhsat vermek olacaktır. Şu anda aldığımız parada 500 TL’dir” dedi.

“Elimi güçlendirin”

İnci, Başbakan bu millete kimin efendilik kimin hizmetkarlık yaptığını çok iyi biliyor diyerek “Bu yerel seçimleri sonucu belli bir seçim. O nedenle kimse oyunu boşa atmasın. Ben sizlerden Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy desteği bekliyorum. Gelin benim elimi daha da güçlendirin. Bundan Hendek kazançlı çıkacaktır. Hendek’te 2010-2011-2012 ve 2013 yıllarıda yapılan kamuoyu anketlerinde hep Ali İnci isminin ön plana çıkmıştır. En son yapılan ankette de bize duyulan güven yüzde 85.9 çıkan Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı olduğumuz herkes tarafından biliniyor.”dedi.

Yeni dönemde de çok büyük hedeflerinin olduğunu söyleyen Başkan İnci;  “Başbakanımızdan Allah razı olsun tüm ilçemize hizmet akışında hep destek gördük.  Sakarya’mıza ikinci üniversite kurulması için yer tahsisini yaptık. Allah nasip ederse orada önce Rektörlük ve Dekanlık binasını tamamlayacağız, ardından Sakarya’da kurulması düşünülen ikinci üniversite için en uygun yerin Hendek olduğunu ifade edeceğiz” dedi.

Hendek OSB önündeki alana 15 bin m2 kapalı alanı olan Meslek Yüksek Okulu inşaatının kaba işçiliğinin bittiğini müjdeleyen Başkan İnci; “ Kısa zamanda ince işçiliğinide bitirmek sureti ile yaklaşık 4000-5000 öğrencimizin okuyacağı okulumuzu öğrencilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

İlk 10’na giren muhtarlara umre ziyareti

Muhtarlar bir istekleri olup olmadığını sorması üzerine Hendek Turanlar Mahallesi Muhtarı Aydın Demirci; “Sayın Başkanım en yüksek oyu alan muhtarlara bir ödülünüz olacak mı?”  sorusu üzerine Başkan İnci“ Hendek genelinde en yüksek oyu alan ilk 10 mahalle muhtarımızı ve mahalle temsilcilerimizi İnci Grup tarafından Umre’ye göndereceğim”dedi.