Hendek Vadi Emlak
Hendek belediye başkanı  Ali İNCİ İmam Hatip Orta Okulunu ziyaret ederek bahçe düzenlemesi, oyun alanları ve okulun fiziki kapasitesiyle ilgili incelemelerde bulunarak Hendek'teki bütün okullara yaptığı desteği İmam Hatip Orta Okuluna da vereceğini ifade etti.

 

 Hendek halkının yaşlısı ve genci ile inşaatına başlanan, öğrencisi öğretmeni ve hayır severlerin desteğiyle yapılan bina , 28 Şubat sürecinden  sonra İmam Hatipler kapatılınca kyk kız öğrenci yurduna dönüştürüldü. Geçen sene 15 yıl süren özlem biterek İmam Hatip Orta Okulu'na devredildi.

Hendek halkının imam hatip ortaokuluna açıldığı günden beri ilgisi ve desteği arttı ve adeta öğrenci patlaması yaşandı. 150 öğrenciyle 2012-2013 eğitim öğretim yılında Hendek İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan okul , 2013-2014 yılında 400 öğrenciyle yeni binasında eğitime başladı. Bu senede 5.sınıfa yaklaşık 400 öğrenci  alarak 800 öğrenciye ve 45 öğretmene ulaştı.Okul ve bahçesi öğrencilere dar gelmeye başladı.

 

 Başkan İNCİ, okulun çevre düzenlemesi, park ve oyun alanlarını genişletilmesine destek verdi. Araç park alanları oyun alanlarıyla bizzat ilgilenerek gerekli talimatları verdi.

 

İNCİ yeni okul alanlarıyla ilgili çalışmalarının olduğunu arsa alanlarının tahsisinin oluşturulduğunu çok yakında yeni okullar yapılacağını ifade etti. İnşaatı devam eden, bitmek üzere olan Hendek Endüstri Meslek Lisesi ,Nuriye İlkokulu ,Hantek İlköğretim Okulu ,Hendek'li öğrencilerin hizmetine sunulacağını ifade etti.

 

İmam Hatip Orta Okulu müdürü Yunus DOĞAN,  başkana yaptığı destekten dolayı teşekkür etti.

Eğitim Bir Sen başkanı Kadir Görme okulun velisi ve idarecisi olarak yeni okulların açılacak olmasından mutluluk duyduğunu, Hendek’in her geçen gün Nüfusunun arttığını, yeni okullara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

 

Başkan İnci kendisinin eğitimci olduğunu, Hendek'teki bütün okullara destek verdiğini ve desteğinin devam edeceğini ifade etti.

Eğitim Bir Sen Hendek Temsilcisi Kadir Görme ’de Eğitim camiası olarak başkanımıza teşekkür ederiz dedi