Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi, kardeş belediyesi Van Bahçesaray İlçesi’ne yaptırdığı konaklama tesisi ve çocuk parkı hızla devam ediyor.

Farklı kültürleri kaynaştırmak isteyen AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca gerçekleştirilen proje kapsamında Hendek Belediyesi; Van Bahçesaray ve Çaldıran Belediyeleri ile kardeş belediye olmuştu. Bahçesaray Belediyesi’ne 2 kattan oluşan 20 kişi konaklama kapasiteli içerisinde 7 oda, hamam, sauna, buhar kürü, engellilere özel düzenlenmiş oda, dinlenme salonu, çamaşırhaneden oluşan yerden ısıtmalı bir konaklama tesisi yaptıran Hendek Belediyesi, tesisi Ağustos ayında bitirmeyi hedefliyor.

Hendek, her yerde

Başkan İnci, Hendek Belediyesi’nin gerek ülke içinde gerek ülke dışında ölçeklerinin üstünde bir performans sergilediğini söyleyen Başkan İnci, “Hendek Belediyesi olarak daha önce Diyarbakır’da, Afyon’da, Rize Güneysu’da, KKTC Tatlısu’da, Özbekistan’da, Kırgızistan’da Moldova’da kardeş belediyelerimize yardımcı olmuştuk. Şimdi de Van Bahçesaray Belediyesi’ne bir konaklama tesisi ve park yapıyoruz. Biz varlığın paylaştıkça çoğaldığına inanan bir milletiz. Doğu ile batı arasında kurulan bu kardeşlik köprüsüne bir tuğla da biz koyuyoruz. Bahçesaray’da yaptırdığımız tesisimizin Ağustos ayında açılışını yapmayı hedefliyoruz.”dedi.