Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’e yapılacak projelerle ilgili bilgi verdi

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te yapımı devam eden 1500 Bin kişilik Spor Salonu yapımı sona eren Güreş İhtisas Merkezi için yapılan Kamp Merkezini tanıtırken, 35 Bin kişilik statla ilgili de bilgiler verdi.

Projeleri tanıttı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci düzenlediği toplantıyla yerel basınla bir araya geldi. Yerel basının fazla ilgi göstermediği toplantıda Hendek’e yapılacak ve yapımı devam projelerle ilgili bilgiler veren Başkan İnci, Hendek’in sporda ilerleyen yıllarda büyük söz sahibi olacağının da müjdesini verdi.  Toplantıda İlce Spor Müdürü Hüdaverdi Bahadır,  Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan, Tesisler Şube Müdürü Cihat Sancak, kulüp başkanları ve antrenörler da hazır bulundu. Başkan Ali İnci, Hendek’e kazandırılacak projeleri hazırlattığı sinevizyon gösterisiyle basına tanıttı.  

Hendek’e spor atılımı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, sinevizyon gösterisinin ardından yapılacak olan 1500 kişilik spor salonu ve 35 Bin kişilik stadın yerini tanıttı. Stadın altyapı çalışmalarını tamamladıklarını gerisinin ise Gençlik Spor Bakanlığı’na kaldığını belirten Başkan İnci, “2020 İstanbul Olimpiyatları için yapmayı istediğimiz stadın çalışmalarını tamamladık. Stadımız D-100 ve Tem Otoyolu’nun kesiştiği noktada. Ankara ve İstanbul’a eşit mesafede. Böyle bir stadın Hendek’e kazandırılması için elimizden geleni yapacağız” dedi. Ayrıca Başkan İnci, Güreş İhtisas Kulübü için yapımı süren tesisleri de gezdirmeyi ihmal etmedi.

Tosun’a büyük gurur

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle her ilden bir sporcunun Ankara’da Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa konuk olacağı ziyarette ilimizi Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Büşra Tosun temsil edecek. İlk kez Hendek’ten bir sporcunun bu organizasyonda yer alacağını belirten İl Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan, “Büşra’yı kutluyorum. Bizim için önemli bir gurur oldu” şeklinde konuştu.