Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Tunatan Tesislerinde 4 yıllık icraat döneminin değerlendirmesini basın mensuplarına yaptı. Başkan İnci, siyaseten ve ticaret hayatı olarak kimsenin kendisi Hendek’e hapis edemeyeceğini vurguladı.

 

Geçen günlerde, Hendek Belediyesinin dört yıllık icraat dönemini partililerle paylaşan, Hendek Belediye Başkanı Ali inci, basın mensupları ile Tunatan Tesislerinde bir araya geldi. Başkan inci, dört yıllık kısa bir değerlendirmesinin basın mensuplarına yaptı. Kahvaltı ile başlayan değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Ali İnci,  Hendek Belediyesinin vizyonunun, “Bunu yapacağım diyerek yola çıkmak” olduğunu ifade etti.

HAPİS EDEMEZ

1994 yılında en güçlü ve zengin belediye başkanı olarak göreve geldiğini ifade eden Başkan Ali İnci, “Benim kimse Hendek’e hapis edemez. Ticaret yapıyorsam her yerde, siyaset yapıyorsam Sakaryanın her yerinde yaparım” ifadesini kullandı. Belediye logosunun  dünya  haritasından oluştuğunu hatırlatan inci, “Biz dünya belediyeleri ile yarışan, bir belediyecilik anlayışı güdüyoruz. Logomuzda bulunan beş yıldız ise Turizm, Eğitim, tarım, Sanayi ve Moder şehirciliği ifade ediyor” dedi. Başkan inci, yaklaşık bir saat süren toplantıda, belediye olarak projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

EN GÜÇLÜ BELEDİYE

Belediye başkanı olduğu 14 yıl boyunca her seçim beyannamesinde verdiği sözlerini yerine getirdiğinin altını çizen Başkan İnci, “Benim belediye başkanı olduktan sonra zenginleştiğimi söyleyenler var. Ali İnci sıradan bir öğretmendi şimdi nasıl oldu da zenginleşti diyorlar. Bakın arkadaşlar ben Belediye başkanı olmadan önce de ticaretle uğraşıyordum. 5 akaryakıt istasyonum var. 1999 seçimlerinde ekonomik anlamda en güçlü belediye başkanı olarak seçildim. Bunlar belediye başkanlığım sonrasında olmadı. Ben yaptığım her işi temiz ve açık olarak yapan bir insanım” dedi.

DÜNYANIN HER YERİNDE

Bu gün bulunduğu noktaya çok çalışarak geldiğini ifade eden Başkan Ali inci, artık dünya’nın her yerine el uzatan bir belediye olduğunu söyleyerek, “Ali İnci denince akla hizmet, çalışmak gelir” dedi. Belediye Başkanlığın vizyonu ve felsefesi ile ilgili bilgilerde veren Ali İnci, ilk belediye başkanı seçildiğindi yer alan seçim beyannamesinde hep ilklere yer verdiğini ifade ederek, “en iyi belediyeciliği biz veriyoruz o dönemlerde yeni yapılarda zemin etüdü kavramını kullanan tek belediye biziz... Biz yüksek binaya karşı değiliz. Sağlıklı bina yaptıktan sonra depremden korkmaya gerek yok. Hendek’te yaptığımız tüm binalar bu yönde” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Belediye olarak yapılan tüm yatırımları tek tek basın mensupları ile paylaşan Başkan Ali İnci, ülke genelinde en çok bina yıkan belediye olduğunu ifade ederek Kentsel Dönüşüm Projesine değindi. Bu projeye iki yıl önce başladığını ifade eden Başkan Ali İnci, “Bizim hedefimiz yıkmak değil, halkımıza daha modern, dana sağlıklı, daha yaşanabilir bir çevre sunmaktır. Ve bu işi 18 ay gibi bir sürede bitirmek istiyorum” ifadesin kullandı. Seçim beyannamelerinde verdikleri her sözü yerine getirdiklerini kaydeden Başkan İnci, “Yapamadığımız hiçbir iş kalmadı. Hendek’e havaalanı, Doğu Marmara Üniversitesini ve 35 bin kişilik bir stadyum kazandırmak istiyoruz. Bunların projeleri tamam. Yıktığımız binaların molozlarını bir yerlere atmak yerine yeniden kullanıyoruz. Yaptığımız hiçbir işte asla israf yapmıyoruz” dedi.

 

BELEDİYE BORCU

Daha önce 2 kez Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğu ve yeniden aday olup olmayacağı sorulan Başkan İnci kesin ve net konuşarak şöyle dedi: “ Hedefimde bir dönem daha Hendek belediye başkanlığı ve daha sonrasında da daha yukarılarda siyaset yapmak var. Ama ola ki sayın Başbakanımız Ali İnci sen bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımızsın der o zaman bir şey diyemem ama yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayı düşünmüyorum” şeklinde konuştu. Hendek Belediyesinin borç içinde yüzdüğü söylentilerine de cevap veren Başkan İnci, “Belediyemizin tüm borçlarının toplamı 26 milyon 500 bin TL. piyasaya ise 1 milyon 500 bin TL borcu var. Bugün sadece Bayraktepe tesislerini satsak bu borcu kapatırız” diyerek, Hendek’in borcunu açıkladı. Toplantıya katıldıkları için basın mensuplarına teşekkür eden Başkan İnci günün anısına basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.