Hendek Vadi Emlak
2,5 sene ayağa kalkamayan Nuri Şimşek nasil iyileşti ?

İstanbulda yaşayan Nuri Şimşek'te  Damar tikanikliği, kalp krizleri, şeker hastaliği, çoklu sinir bozukluğu ve görme kaybi bu hastaliklarin tamami vardi.

yatağa düşmüş, 2,5 sene kalkamamişti.yakinlari onunla helalleşmeye bile başlamişti.Nuri Şimşek'i ikinci kez hayata bağlayan dr mustafa eraslan’ın fitoterapi önerileri oldu.o şimdi bu öneriler sayesinde ayağa kalkiyor, kendi ihtiyaçlarini kendisi karşiliyor.işte yeni bir hayata bağlanma hikayesinin detayları.

Nuri Şimşek şu an yürüyor, merdivenleri çıkabiliyor, kendisini ifade edebiliyor.

Bundan 4 yıl öncesine geri dönersek hayat onun için tam bir kabustu.Önce kalp krizleri yokladı.

2 damarı % 90'ın üzerinde tıkalıydı.Ardından şeker hastalığı başgösterdi.Bu hastalığa bağlı olarak vücudundaki sinirler ölmeye başladı.Artık hareket edemiyor, konuştuğu anlaşılamıyordu.Bir gözünde % 100, diğerinde % 85 görme kaybı oluştu.Onu ziyarete gelenler bir daha sağ göremeyeceklerini düşünerek helallik alıyordu.Şimşek 3 sene boyunca evinden çıkamadı, bunun 2,5 senesi yatalak olarak geçti.Nuri Şimşek'in hayatını değiştiren televizyonda izlediği bir program oldu.

FİTOTERAPİ SAYESİNDE AYAĞA KALKTI

Dr. Mustafa Eraslan'ın fitoterapi önerilerini dinleyip yaşama tutunma kararı aldı.O önerileri uygulamaya başlayan Nuri Şimşek hızlı bir iyileşme sürecine girdi.Dr. Mustafa Eraslan ve ekibi aileyi bu süreçte yalnız bırakmadı.

Nuri Şimşek artık destek alarak da olsa yürüyebiliyor, kendi ihtiyacını kendisi karşılıyor, konuştuğu anlaşılıyor.Bu mutluluğu şimdi cümlelere sığdıramıyor.

"Ben buradan sadece Türkiye değil Dünyaya sesleniyorum. Lütfen Mustafa Hocam'ın tavsiyelerine uyun. Eğer sağlıklı yaşayacağım, yok ben düzelmem diyorsanız, eğer ben düzeldiysem, düzelmeyecek hiçbir insan yok yeryüzünde. Bundan sonra kimse duramaz karşımda."

HEM KALP HEM ŞEKER HASTALIĞINDAN KURTULDU

Kalbi artık Nuri Şimşek'i zorlamıyor.

2 yıl önce şeker ölçümü sonucunu 400 gösteren cihaz 100'ün üzerine geçmiyor.

Dr. Mustafa Eraslan'ın yanında yaptığı ölçümde çıkan 94 sonucu sağlıklı bir insana işaret ediyor.

Yine şeker hastalığına bağlı olarak hastanın vücudunda açılan yaralar da bir bir kapanmıştı.

Ayağından dizlerine kadar ulaşan yaraların bir bir kapanmasını gururla gösterdi kameralara.

Nuri Şimşek'in görme kaybı sorunu da çözüldü.

Heyecanla anlattı o süreci.

"Sağ gözümden ameliyat oldum. 15 gün sonra tamamen kaybettim. Diğerinden de ameliyat olacaktım. Onunla da neredeyse hiç göremiyordum. Kasım ayında Dr. Mustafa Eraslan'ın önerilerine uydum. Şimdi artık gözlerim çok iyi görüyor. Gazetedeki küçük yazıları bile okuyabiliyorum"

EŞİ VE KOMŞULARI İNANILMAZ DEĞİŞİMİ SEVİNÇLE İZLİYOR

Ondaki bu inanılmaz değişimin en canlı tanığı şüphesiz eşi Sabriye Şimşek.

O, hayat arkadaşındaki iyileşme sürecini sevinç gözyaşları ile izliyor.

"Yemek yiyemiyordu, tuvaletine gidemiyordu, banyosunu ben yaptırıyordum" diyerek sıkıntılı süreci özetleyen Sabriye Şimşek "Dr. Mustafa Eraslan ve ekibinden Allah razı olsun. Onların sayesinde eşim düzeldi. Şimdi çok iyi" sözleriyle sevincini ifade etti.

Komşuları da inanamıyor Nuri Şimşek'teki değişime.

Bir zamanlar helallik almak için çaldıkları kapıyı şimdi sohbet için çalıyorlar.

Nazım Çavuş onlardan biri.

"Nuri abi çok kötüydü. Bundan 4 sene önce bir hastalığa kapıldı. Hastalık hastalıkları tetikledi. Poşetler dolusu ilaç kullanıyordu. Aramızdaki iletişim de koptu. Konuşması tamamen durdu. Yatalak oldu. Şimdi ise gördüğünüz gibi konuşmaları gayet yerinde."

Mahallenin esnafları da Nuri Şimşek'teki değişimi hayretle izliyor.

Esnaflardan Bahriye Sönmez " İki seneden beri yürüyemiyordu. Ondaki düzelme bizi de mutlu etti" dedi.

HER HASTALIĞIN İLACI DAMARLARIN AÇILMASI

Dr. Mustafa Eraslan işin sırrını açıkladı.

Damarlar açılırsa her hastalıkla mücadele kolaylaşır.

"Sadece damarı açın, vücut kendi kendini toparlar. Beş sene önce kimse inanmıyordu. Şimdi binlerce insan gerçekten böyle olduğunu gördü."

ERASLAN: "MODERN TIP VE FİTOTERAPİ BİRLEŞMELİ"

Nuri Şimşek gibi binlerce hasta fitoterapi sayesinde artık hayata umutla bakıyor.

Dr. Mustafa Eraslan yetkililere seslendi, modern tıpla fitoterapinin bir arada kullanılmasının önemine dikkat çekti.

"Şimdi fitoterapiyi bilenler normal tıbbı işe yaramaz diye atıyorlar. Bizim tıp doktorları da fitoterapiyi atıyor. İkisini biraraya getireceksiniz. Bakanlık bunu yapsın. Hastaya yeni tedavi protokolleri uygulanacak. Hastalar patır patır ayağa kalkacak. Devlet de ilaç parası ödemekten kurtulacak"

ŞİMŞEK: "KOLTUK DEĞNEKLERİNDEN KURTULUP, HEP BERABER GEZECEĞİZ"

2. baharını yaşayan Nuri Şimşek'in önünde tek bir hedef kaldı.

Koltuk değneklerinden kurtulup tamamen özgür olmak.

"Hayal dahi edemezdim bir daha sokağa çıkmayı. Allah razı olsun. Dr. Mustafa Eraslan'ın sayesinde bugün indim aşağı. Ümit ediyorum ki ileriki günlerde artık değneklerimi de atacağım. Hep beraber gezeceğiz"

Haber : Ömer Sarıca