Hendek Özel Çağdaş İmge Anadolu Lisesi 2017-2018 yılı Mezuniyet Töreninde öğrenciler kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Okul Müdürü Yusuf Karabulut yaptığı konuşmada yeni mezunlara hayatlarında başarılar dileyerek şu konuşmayı yaptı “Sayın Okul Aile Birliği Başkanım, Sayın Kurucum, Sayın Velilerimiz, Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrencilerim Özel Çağdaş İmge Anadolu Lisesi, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘muasır medeniyetler seviyesinin  üstüne çıkma’  ideali taşıyan tüm öğretmenlerime, Okul Aile Birliği Başkan ve üyelerine ve  velilerimize  yıl boyunca emek veren herkese okulumuz adına   teşekkür ederim.

Bugün bizim için yani İmge Ailesi için çok manidar ve önemli bir gün; çünkü 14 yıllık bir eğitim kurumuyuz, fakat okul olarak ilk senemiz ve ilk senemizde bizi tercih eden 48 öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Sevgili Öğrenciler;

Biz öğretmenleriniz olarak sizleri çok seviyoruz. Sizleri önemsiyoruz, yaşınızın veya çevrenizin getirdiği hatalara düşmenizi istemiyoruz. Anne-babalarınızın veya bizim tüm tedirginliğimizin sebebi de budur. Aileniz veya öğretmenlerimiz size arada çıkışıyorsa, uyarı ya da telkinlerde bulunuyorsa emin olun bu size değer verdiğinden, sizi önemsediğindendir. Bunu özellikle bilmenizi isterim.

Sevgili Gençler;

Uzun uzadıya konuşup sizleri bu güzel gününüzde daha fazla bekletmek istemiyorum. Yalnızca benim için çok önemli olan iki hususa değinmeden edemeyeceğim.

Birincisi Hedef Belirleme:

Unutmayalım ki Rotasız gemiye hiçbir rüzgar fayda etmez. Kendinizi 3 sene sonra, 5 sene sonra ya da 10 sene sonra nerede görmek istiyorsunuz. Nasıl bir hayatınız olsa mutlu olurdunuz? Bunu çok iyi düşünüp bu ideallere göre hareket etmelisiniz. Unutmayın ki bazı şeyler telafisi mümkün değildir. Telafisi mümkün olmayan en değerli şey ise zamandır.İş işten geçmeden ideallerinizi belirleyip o doğrultuda yılmadan, yorulmadan ilerlemelisiniz.

İkincisi ise Ahlaki Gelişim:

Sevgili Gençler;

Biraz önce ifade ettiğim gibi hedeflerinizi belirleyip kariyer olarak çok iyi bir noktaya gelebilirsiniz. Örneğin; doktor, mühendis, öğretmen, üst düzey bürokrat olabilirsiniz. Yahut bir fabrikada işçi, bir ticarethanede güvenlik de olabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz ve demin belirttiğim gibi çalışmalarınıza bağlı bir durum. Fakat hepsinden yani bu toplum içindeki statüden daha önemli bir şey var ki; biz ileride toplumun hangi kademesinde olursak olalım. Dürüst olmalıyız, kimsenin hakkını yememeliyiz, kazandığımız parayı önce çalışarak hak edip, evimize helal rızık götürmeliyiz. Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu vatana, millete ve bayrağa faydalı ve layık olmalıyız. Bizim için asıl önemli olan budur. Ve ben sizlere sonuna güveniyor ve inanıyorum.

Sevgili mezunlarımız!

Bu duygularla konuşmamı sonlandırırken hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum. Bundan sonraki yaşamınızda da bir öğretmeniniz bir yakınınız olarak dilediğiniz zaman arayabilir, kapımı çalabilirsiniz.

Unutmamak ve unutulmamak dileğiyle yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Müdür Beyin konuşmasının ardında Öğrenci temsilcimiz Melih Karadağ Yusuf Karabulut'a teşekkür plaketini takdim etti.

Bayrak ve okulların flama devir teslim töreni icra edildi.

Okul birincisine diplomasını ve ödülünü Kurucu Müdür Kadir Varoğlu'nun vermesinin ardından okul birincisi okul kütüğüne isminin yazılı olduğu mezuniyet tabelasını çaktı.

Tüm sınıflar sırası ile sınıf öğretmenleri tarafından temsili diplomalarını aldılar.

Öğrencilerin öğretmenler için hazırlamış oldukları 'Okulun En'leri Ödül Töreni' büyük bir keyifle izlendi.

Öğrencilerin keplerini havaya atması ile devam eden program, çeşitli eğlencelerle sona erdi.