Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Sakarya İmam Hatip Mezunları ve mensupları toplantısı Hendek Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Programa Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, Önder Genel Başkanı Hüseyin Korkut, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Kocaeli KİHMED Başkanı Zafer Sevil, Düzce, Bolu ve Sakarya’nın ilçe dernek yöneticileri katıldı.
Hendek’te ağırlamaktan mutluyuz


Hendek Gençlik Merkezi’nde kahvaltı ile başlayan programa katılan Başkan İnci, misafirlerine tek tek hoş geldin diyerek onlarla sohbet etti. Kendisinin de Adapazarı İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu söyleyen Başkan İnci, Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nin hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. İnci, SİMDER üyelerini Hendek’te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Hendek, örnek olacak

Hendek İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından Şenay Sakal’da konuşmasında “Hendek İmam Hatip Lisesi mezunları en kısa zamanda örgütlenerek her dönem mezunların alacağı kişilerle kapsayıcı bir yönetim oluşturacak ve bununla birlikte, Hendek örnek çalışmalar yapan bir ilçe olacak” dedi.

Taraklı’ya da İmam Hatip


Simder Başkan’ı Nafi Özdin yaptığı konuşmasında “Sakarya İlinde  sadece Taraklı’da İmam Hatip Lisesi yok onun içinde gerekli girişimler yapıldı en kısa zamanda Taraklı İlçemiz’de de İmam Hatip açarak taleplere cevap vereceğiz” dedi.

İnci’ye Teşekkür


Önder Başkan’ı Hüseyin Korkut toplantının son konuşmasını gerçekleştirdi ve ev sahipliği yaptığı için Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Hendek İmam Hatip Lisesi mezunlarına çok teşekkür etti. Korkut konuşmasının devamında “İmam Hatip Liseleri milletine, memleketine hayırlı evlatlar yetiştiren okullardır. Miletimizin okullarımıza gösterdiği teveccühe çok teşekkür ediyoruz, okullarımızdaki eğitim kalitesinin arttırılmasının yanısıra çocuklarımızı sosyal alanda etkin bir şekilde yetiştirmek için okul idarelerimize gereken her koşulda destek olmak için hazırız”dedi.

Toplantı sonrasında Hendek Belediye Başkanı Ali İnci misafirlere Uludere’yi, Hendek Rasim Paşa Camisi’ni, Bayraktepe’yi, Selman Dede’yi gezdirdi. Program bitiminde misafirler Başkan Ali İnci’ye teşekkür ettiler.