Hendek Vadi Emlak
Hendek’te geçen yıl kurulan İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri  İHH İnsani Yardım Vakfının başlattığı “Suriye İçin Ensar Olma Vakti” çalışmalarına destek vererek örnek bir davranış sergilediler.

Hendek İmam Hatip Ortaokulu sosyal Yardımlaşma kulübü öğrencileri ,öğretmenler ile birlikte topladıkları yardımları Cumhuriyet alanında açılan İHH Yardım Vakfı Hendek bürosuna teslim ettiler.

Suriye’lilere imkanları dahilinde yardım yaptıklarını söyleyen Hendek İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Yunus Doğan “Suriyeli çocukların insani yaşama haklarından geri kalmalarını istemedik. Bu kapsamda da okul Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından kampanyaya destek kararı aldık.İlçemiz Sarıdede Mahallesi'ndeki taşındıkları yeni binada hizmet vermeleri ve kendilerinin de fiziki değişiklikler nedeniyle ihtiyaçları olmasına rağmen Dini duyarlılık ve kardeşlik bağlarıyla iyi bir yuva ortamı oluşturan  öğretmen ve öğrencilerin yardım konusunda duyarlılığı  ön plana çıkarmayı düşündük.

Doğan, ayrıca "Suriye’li çocuklara destek olmak amacıyla kampanyaya destek çalışması yaptık. Tüm öğretmen ve öğrencilerime, yardımsever Hendek halkına en derin şükranlarımı sunarım” diyerek desteğin savaş sürdüğü müddetçe devam edeceğini sözlerine ekledi.