Hendek İnşaat Tadilat
Hendek İmam Hatip Lisesi kurucu müdürü muhterem Ragıp Güzel yıllar sonra, yetiştirdiği öğrencileriyle Osmanlı çadırında hasret giderdi.

Hendek Eski İmam Hatip Lisesi Müdürü Emekli Zeytinburnu Müftüsü Ragıp Güzel’in Osmanlı çadırında yaptığı sohbet programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Öcal Danyeri, Okul Müdürleri,Öğretmenler ve İmam Hatip Lisesi mezunları katıldı.

Hendek İmam Hatip Lisesinin kurulmasında büyük emekleri olan Ragıp Güzel Hoca “Hendekte imam hatip lisemizin kuruluşundan itibaren dokuz yıl boyunca öğretmeni ,öğrencisi ve halkımız ile çok güzel yıllar yaşadık.Başlangıçta çok zorluklar çektik.Bir kağıdımız bile yoktu.Ancak okulumuzu ihya etme noktasında inancımız tamdı.Mesai mefhumunu kaldırarak cumartesi pazar demeden, bize destek veren velilerimizle, öğrencilerimizle omuz omuza o zor yılları Allahın inayetiyle  aştık.Çok öğrenciler kazandık.Şu anda hasret giderdiğim, çeşitli makam ve mevkilerde hayırlı hizmetler ifa eden  öğrencilerimle bu akşam beraber olmaktan dolayı tarifi mümkün olmayan bir mutluluk yaşıyorum.”dedi.

Öğrencilerinden İsmail Alçorba ise “ Ragıp hocamızın bizim yüreğimizde özel bir yeri vardır. Öğrencilerini şuurlandıran, mesleğe hazırlayan iyi bir muallim, daha güzel yetişmeleri için okulunu fiziken güzelleştirip öğrencilerinin hizmetine sunabilmek adına her kapıyı çalan bir müdür, yazdığı eserlerle herkesimi aydınlatma gayretinde olan araştırmacı bir ilim adamı,  kendine has üslubuyla, hoş sohbetiyle etkili bir vaizdir. Tüm öğrencileri adına, rabbim hocamıza sağlıklı bir beden, bereketli bir ömür, istifade edeceğimiz nice eserler yazmasını nasip etsin” dedi.

Hocaları Recep Deniz’lede hasret gideren 80’li yılların imam-hatip talebeleri yeniden buluşma dileğiyle vedalaşarak ayrıldılar.