Hendek Vadi Emlak
 

2007 yılında başlayan Ağaçlandırma Milli Seferberlik programları doğrultusunda İl Özel İdare,İl Genel Meclis üyeleri Hendek’te 700 ağaç dikti.

Ağaçlandırmaya yoğun ilgi

Hendek TEM Otoyolu Yarıca Köyü Mevkiinde İl Genel Meclis üyelerine ait Hatıra Orman ağaçlandırma programına İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım,İl Genel Meclis Üyeleri,Orman Bölge Müdür Yardımcısı Musa Çelebi,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,Sakarya Fidanlık Müdürü Vedat Dilaver,Hendek Orman İşletme Müdürü Selçuk Yıldız,İlçe Tarım Müdürü Temel Ata, Sakarya Fidanlık Mühendisi Hacer Dilaver,Hendek Orman İşletme Müdür Yardımcısı Özlem Cevahirci,Eski Hendek Orman İşletme Müdürü Adem Ekşi ,  Orman İşletme ve Fidanlık çalışanları katıldı.

 

İl Genel Meclisi Hatıra Ormanında ilk fidanı İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım dikti.Yeni göreve başlayan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’da Orman Bölge Müdür Yardımcısı Musa Çelebi ile birlikte fidan dikti.

700 Ağaç Fidanı

İl Genel Meclis Üyeleri ve beraberlerinde ki heyet TEM Otoyolu Yarıca Köyü Mevkiinde 1 KM uzunluğunda 6 Dekar araziye Leylandi,Fıstık çamı, Toros Sediri,Kara Çam ve Kızılçam çeşitlerinden  toplam 700  ağaç  dikerek Hatıra Ormanı yaptılar.

TEM Otoyolunda seyir halinde bulunan Vatandaşlar da araçlarını park ederek İl Genel Meclis Üyelerinin hazırladığı Hatıra Ormanında ağaç diktiler.

İl Genel Meclisi Hatıra Ormanı

Ağaçlandırmaya katkı sağladıkları için mutluluk duyduğunu belirten İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım “İl Genel Meclisi Hatıra Ormanı olarak  burada fidan dikme faaliyeti başlattık.Bugün ilk fidanlarımızı dikiyoruz.700 Fidan dikeceğiz.İl Genel Meclisi olarak Hükümetimizin başlattığı kampanyaya destek veriyoruz” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Adem Öz’de “Hükümetimizin 2007 yılında başlattığı Ağaçlandırma Milli Seferberlik doğrultusunda halkı bilinçlendirme ve kamu oyu oluşturmak için İl Genel Meclisi olarak böylesine güzel bir hatıra ormanı oluşturmaktan dolayı mutluyum” dedi.

Vatandaşlar araçları durdurarak Ağaçlandırmaya katıldı

Ağaçlandırma programına TEM Otoyolu üzerinde hareket halinde olan vatandaşlar araçlarını durdurarak ağaçlandırmaya katıldı ve fidan diktiler. Vatandaşlar hareket halinde iken gördüklerini ve böylesine güzel bir programda kendilerinin de Hatıra Ormanında ağaç diktikleri için çok mutlu olduklarını söylediler.