Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube personeli fındık sezonu öncesi Hendek’te Muhtarları bilgilendirdi.

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İl Emniyet Müdürlüğü terörle Mücadele şube personeli,Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan,Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube personeli polis Memuru Rıdvan Koç,Muhtarlara slayt sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Mevsimlik işçilerin rahat çalışma ortamını sağlamak için çalışmaların sürdüğünü belirten Polis Memuru Rıdvan Koç “ Fındık sezonun gelmesi ile birlikte ilimize gelen mevsimlik işçilerin rahat bir ortamda çalışmalarını sağlamak için çalışmalar yapılmaktadır.İlimiz muhafazakar ve milliyetçi olan bir ildir.En ufak kıvılcımda provokatif olaylar oluşmakta ve toplumsal olaya dönüşmektedir.Bunun için daha duyarlı olmalıyız.Bu tür provokatif olaylarda olayın yaşandığı cadde ve sokaklarda esnaf ve vatandaşlarımız zarar görüyorlar” dedi.

Polis Memuru Koç bilgilendirme toplantısında Sakarya’da daha önce yaşanan provokatif olaylar hakkında bilgiler verdi. İl genelinde 2009 yılında 3005,2010 yılında 4612 ve 2011 yılında 1735 mevsimlik işçi geldiğini söyleyerek Muhtarların istek ve düşüncelerini dinledi.

Polis Memuru Rıdvan Koç ve Muhtarlar fikir alış verişinde bulunmasının ardından bilgilendirme toplantısı sona erdi.