Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Hendek Kampüsü ve Esentepe Kampüsü arasında ücretsiz servis uygulamasına başladı. Servisten, Hendek Kampüsü ve Esentepe Kampüsü’nde eğitim gören öğrenciler faydalanabilecekler. Sakarya Üniversitesi yönetimi ve öğrenciler bu uygulamadan dolayı Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye teşekkür ettiler.

 

Sakarya Üniversitesi Hendek Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerin Esentepe Kampüsü’ne ücretsiz gitmeleri için Hendek Belediyesi tarafından ücretsiz servis tahsis edildi. Hendek Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerin Esentepe Kampüsü’nde yer alan hizmetlerden (kütüphane gibi) rahatlıkla yararlanmaları için belediyeden servis talep eden öğrencilerin ve fakülte yönetiminin isteğine olumlu yanıt veren Hendek Belediyesi’ne öğrenciler ve öğretim görevlileri teşekkür ettiler.

“İkinci üniversiteye talibiz”

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te eğitim gören öğrencilerin isteklerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek, “İlçemize fakülte ve MYO kurulması için çok mücadele ettik. İlçe halkımız da öğrenciyi kucaklayarak kısa sürede uyum sağladı. Hendek, bir eğitim şehridir. Logomuzda bulunan yıldızlardan biri “Eğitim şehri” göstermektedir. Hendek Kampüsü’nde 3 tane eğitim binası ve 1 tane dekanlık binası yaptık. Hendek OSB girişine Meslek Yüksekokulu inşa ediyoruz. Öğrencilerimizin sosyal hayatını düşünerek konferans salonları, sinema salonları, yüzme havuzu, bowling salonu, kafeteryalar ve spor alanları yaptık. İlçemizde yaklaşık 8 bin üniversite öğrencisi var. Barınma sıkıntımız yok, Sakarya’da ikinci üniversite için en uygun ilçe Hendek’tir. Eğitim şehri olma yolunda iddialıyız” dedi.

 Servis Saatleri

Hendek Kampüsten                                                 Esentepe Kampüs’ten

08.00                                                                         09.00

10.30                                                                         11.30

13.30                                                                         14.30

16.00                                                                         17.30