Hendek İnşaat Tadilat
İHH Hendek Temsilciliğinin Suriye’de ki vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyası sonrası bir Tır dolusu yardım dualarla uğurlandı.

Merkez Büyük Camii önünde İHH yardım Tır’ını uğurlama programına İHH Sakarya Temsilcisi Ruhi Ademoğlu,İHH Hendek Temsilcisi Ali Ateş,AK Parti Kadın kolları Başkanı G.Fatma Dursun ve vatandaşlar katıldı.

İHH Sakarya Temsilcisi Ruhi Ademoğlu yaptığı konuşmada “ Yardım Tır’ımızı doldurmak için çaba gösteren, katkısı olan Hendek halkından kimler varsa  Allah hepsinden razı olsun.Suriye’de şu anda insanlar, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar aciz durumdalar, açlıktan ve soğuktan ölmek üzereler. Ölenler var şahidiz, bunları bilin.Kim haklı, kim haksız, kim ne yapmış, kim ne yapmamış bunların derdinde değiliz. Cenab-ı Hakk’ın bize emrettiği infak etmek ve mazlumun yanında olmak adına bize emrettiği emirleri yerine getirmek üzerine çalışmalar yapıyoruz.Biz kendi üzerimize düşeni yapıyoruz. Emin olun gönderdiklerimiz değil, imtihan olunan biziz, gönderen kişileriz. Biz Cenab-ı Hakk’ın emirlerini yerine getirmek için burada toplandık ve inşallah yerine getirmek üzere de bir adım atmış olduk.Bu Sakarya’dan 28. Hendek’ten 3. Yardım Tır’ı gittiği yerdeki kardeşlerimizin bolca dualarını alıyoruz, bunu biliyoruz. Bizler şahidiz, oradaydık. Kardeşlerimizin sizlere gönderdiği Dua’lara bizler şahidiz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Yapılan dualarla uğurlanan yardım Tır’ı Suriye’ye yardımları ulaştırmak üzere yola çıktı.