Milyonlarcası da evlerini ve arazilerini geride bırakarak ülkelerini terk edip derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kaldı

 Bölgede su, kuru gıda, battaniye, odun, kömür, kıyafet, ayakkabı, ilaç dağıtımlarını hızla sürdüren Beşir Derneği, günlük 30 bin tabldot sıcak yemek üreten aşevleri ve günlük 200 bin pita tipi ekmek üreten fırınlarıyla bölge halkına hizmet vermeye devam etmektedir. Suriye’nin Azez ve Cerablus kentlerinde bulunan 4 paylaşım mağazası ile savaş mağduru ailelerin tıpkı bir marketten alışveriş yapar gibi tüm ihtiyaçlarını gidermesine vesile olan Derneğimiz, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile bölge halkına umut olmaya devam ediyor.

İdlib’de 4 milyon insan çoğunluğu çadır kentlerden oluşan kamplarda yaşamaya çalışıyor. Bu kampların ciddi bir kısmı sular ve çamur içinde kalmış vaziyette. Son iki ayda kamplara sığınan 300 binden fazla insan var. Bölgede su, kuru gıda, battaniye, kömür, kıyafet, ayakkabı, ilaç, bot, mont çadır ve briket ev ihtiyaçları had safhaya ulaşmış durumdadır.

 Yüzlerce çocuk anne ve babalarının gözleri önünde yetersiz beslenme, hastalıklar ve soğuktan ölüyor. Binlerce çocuk düzgün şekilde beslenemiyor.

 Kamplarda binlerce insan temiz ve içilebilir suya ulaşmakta zorluk çekiyor. Ayakkabısı olmayan yüzlerce çocuk çamur içinde yürüyor ve oyun oynuyor. Şartlar her geçen gün ağırlaşıyor.

 Beşir Derneği İdlib, İgab bölgesi, Killi mevkiinde 1500 ailelik bir kamp alanı oluşturuyor.

 Bir ailenin kamp alanına yerleşebilmesi ve asgari yaşam malzemeleri için 4000 TL gibi bir bütçe gerekiyor.

 

Yardımlar ve bağışlarınız için

İRTİBAT TELEFONU: 0530 687 6946 Beşir Derneği Akyazı Temsilciliği