Hendek İnşaat Tadilat
HİMDER geleneksel Mezunlar günü Vali Mustafa Büyük’ün katılımıyla gerçekleşti.

HİMDER (Hendek İmam Hatip Mezunları ve mensupları Derneği) Geleneksel Mezunlar günü İmam Hatip Lisesi Bahçesinde yoğun katılımla gerçekleşti.

İmam Hatip lisesi bahçesinde düzenlenen Mezunlar  günü programına Vali Mustafa Büyük,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri,MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu,MHP Belediye Meclis Üyeleri, HİMDER Başkanı Fatih Tazim, Okul Müdürü Osman Yılkın, Emekli Müdür Ragıp Güzel,Emekli öğretmenler,Öğretmenler ve Mezunlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu HİMDER Mezunlar günü açılışında Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında bölge birincisi olan Ensar Koç’un  Kuran-ı kerim okuması ile başladı.Açılış konuşması yapan HİMDER Başkanı Fatih Tazim faaliyetler hakkında bilgiler vererek “İmam hatip lisesi nesline önemli görevler düşüyor.Öğrencilerimiz önceki mezunlarımız gibi Müslüman olmanın şuurunu ve ayrıcalığını anlamalılar ve yaşamalılar.Kötüyü asla örnek almamalıdır.Büyük bir misyonun altına girdiklerinin farkında olmalılar.Ellerinde ki bayrağı kendilerinden sonra geleceklere alın açıklığı ile vermek şerefinin müdriki olalılar.Programa katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Hendek İmam Hatip Lisesi ilk mezunlarından Osman Dinçer’de geçmiş yıllarda yaşanılanları anlatarak böyle güzel bir programda hep birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hendek İmam Hatip Lisesi ilk müdürlerinden Emekli Müdür Ragıp Güzel günün mana ve önemini anlatan bir konuşma yaparak programı düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programa katılan Vali Mustafa Büyük’te günün mana ve önemini anlatan teşekkür konuşmasında HİMDER’in düzenlediği programa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek herkese teşekkür etti.

Konuşmaların sonunda Okul Öğretmenlerinden Kadir Bilgiç’in  duasının ardından programa katılan herkese Pilav ikramında bulunuldu.HİMDER’in düzenlediği Mezunlar gününde AK Parti Belediye Başkan A.Adayı Av.Ekrem Bedir ve MHP Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu ,üye formu doldurarak HİMDER üyesi oldular.

Program sonunda Mezunlar hasret gidererek bol bol sohbet etme imkanı buldular.Bir çok Mezun HİMDER’in düzenlediği bu programlarla uzun süredir görmedikleri sınıf arkadaşları ile görüşme ve sohbet etme imkanı bulduklarını ifade ederek teşekkür ettiler.