Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nın ( HESMEK) yeni dönem kayıtları 17 Eylül’de başlıyor.

Hendek Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi açılacak olan HESMEK kursları kayıtları 17-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. HESMEK Sanat ve Meslek kurslarına geçen yıl 2000 bine yakın kursiyer katılarak, meslek edinmenin yanında bir sanatla uğraşarak kendilerini geliştirme imkanı buldu.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, gençlerin boş vakitlerini güzel değerlendirecekleri bir merkez açtıklarını belirterek “ Gençlerimiz derslerinden artakalan zamanlarını sanatsal faaliyetlerle değerlendirip streslerini atabilirler. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kurslarımıza yoğun ilgi oldu. Bu yıl da kurslarımızı açarak gençlerimizin hem eğlenip hem de sanatla uğraşmaları adına kurslarımıza hız verdik. Hendek’te her dalda olduğu gibi sanatsal ve kültürel etkinliklere de destek vereceğiz “ Dedi.

HESMEK yeni dönem kayıtları 17-28 Eylül tarihleri arasında, HESMEK Meslek Edindirme Merkezi ve www.hendek.bel.tr  adresinden  yapılabilecek. Bağlama, gitar, keman, ney, halk oyunları, ebru, diksiyon, bilgisayar, Osmanlıca, tiyatro, Arapça, hat, resim ve fotoğrafçılık olmak üzere toplam 14 branşta açılan kurs için HESMEK’te hazırlıklar tamamlandı.  Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, 614 60 37 no’lu telefondan ulaşabilirler.