Sakarya'da yaşayan 64 yaşındaki S.K'yi cep telefonundan arayan kişiler kendilerini polis olarak tanıtarak; FETÖ'cülerin hesabındaki paraları boşaltmaya çalıştığını söyledi.  Sahte polisler; paralarını kurtarabilmesi ve bu kişilerin yakalanması için S.K'den yardım istediklerini söyledi.  Operasyon kapsamında S.K'den kendisine söylenen adrese para bırakması ve hesap numarasına para göndermesi istendi.

Sonra da bu parayı almaya gelenlerin yakalanacağı ve paraların kendisine geri verileceği söylendi.  S.K, talimatlara uyarak 188 bin liranın bir kısmı adrese bıraktı, bir kısmını da banka hesabına gönderdi.  Bir süre sonra kendisine geri dönüş olmayınca dolandırıldığını anlayan S.K polise başvurdu.  POLİS DEVREDE

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekiplerince yapılan titiz çalışmalar ve çok sayıda hesap numarası incelemesi sonucu, şüphelilerin İstanbul ilinde bulundukları tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için Harekete geçen ekipler tarafından İstanbul ilinde 5 farklı adrese gerçekleştiren operasyonlarda; Ç. İ.  (22), M. D. (21), İ. A. (21), B. T. M. (34) isimli erkek şahıslar ile, dolandırıcılık suçlarından kaydı olan G. Y. (24) isimli kadın yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda cep telefonu ve banka kartları ele geçirildi.  Sakarya'ya getirilen şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.  Ç.İ ve İ.A adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakılırken, B. T. , M. D. ve G. Y. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.