Hendek İnşaat Tadilat

1-2 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan Harmantepe, Dikmen Yayla şenlikleri ve 8-9 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Çiğdem yayla şenliklerinin yapılıp yapılmayacağı merak konusu olurken, Siyasi parti temsilcileri ve Vatandaşlar, son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları ve gelen şehit haberlerinden dolayı, yayla şenliklerinin yapılmaması konusunda tepkilerini dile getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Akyazı ilçesi Acella yayla şenliklerinin yapılmasına vatandaşlar, Ülkü Ocakları ve  MHP ilçe teşkilatları tepki gösterdi.

MHP Meclis üyesi Yaşar Aygüneş, Sosyal sayfasından Hendek Belediye Başkanı Sn. İrfan Püsküllü'ye seslenerek, Büyükşehir yasasından sonra mahalle olan köylerimizde yapılacak her türlü faaliyetin karar mercii sizsiniz. Memleketimizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiği bu günlerde ilçemiz sınırları dahilinde yapılacak her türlü eğlence ve şenlik organizasyonlarına müsaade vermemenizi talep ediyorum.
Bu işin siyaseti olmaz...
Her gün bir vatan evladını toprağa veriyoruz, bu topraklar hainlerin eline geçmesin diye can veren o yiğitlerin yattığı bu kutsal topraklar üzerinde sıcağı-sıcağına kimsenin tepinmeye hakkı yoktur diyerek Şenliklerin yapılmaması yönünde tepkilerini dile getirdi.

Bu tepkiler üzerine Yetkililer 1-2 Ağustos Dikmen ve Harmantepe  Yayla şenlikleri , 8-9 Ağustos Çiğdem yayla şenliklerini iptal edip etmeyeceği cevabını da bulmuş olacak.