HABERHENDEK.COM/ 30 Eylül 2000 doğumlu olan Yiğit Ege Yazar Kanalizasyon filmi ile ekranlara çıkmış ve Okan Bayülgen gibi usta bir oyuncu ile aynı set ortamında yer alabilme şansını bulmuş ve sempatikliği ve tatlı görünümü ile hem genç kitlenin hem de tüm televizyon seyircisinin de ilgisini ve merakını kazanmayı başarmıştır. Köstebekgiller Caner karakteriyle çocukların kahramanı olan Hendekli Yiğit Ege Yazar; Dengi Dengine İdris karakteriyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

Baba tarafından aslen, Sakarya, Hendek‘lidir. Babası Gökhan Yazar’dır. Kerem ve Can isimlerinde iki kardeşi vardır. Babası uluslararası bir markada yedek parça satın alma işi ile uğraşmakta, annesi ise yapımcı’dır.  Anneannesinin hiç erkek çocuğu ve kardeşi olmadığı için  Yiğit adını anneannesi vermiştir. 

Yiğit Ege Yazar ileride yönetmen olmak istemektedir. Dünyaca ünlü,Antoine Fuqua, Quentin Tarantino ve David Fincher gibi usta yönetmenleri beğenerek takip etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmekte olup Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim almıştır.

 

Rol Aldığı Diziler: Dengi Dengine (2019)

Rol Aldığı Sinema Filmleri: Kardeşler (2018) Köstebekgiller: Perili Orman (Caner, 2015) Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı (Caner, 2015) Kanal-İ-zasyon (2009)

Tv Programı: Köstebekgiller (Caner, 2012)

Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (Kardeşler) / 25. Uluslararası Adana Film Festivali 2018

Dengi Dengine Dizisindeki Rolü: 18 yaşlarında garip, çok konuşmaz, ne denilirse onu yapar. Mahalledeki herkesin ayak işini koşar.  Bir ailesi var mı? Buraya nereden geldi? Kimin nesi? Kimse, hakkında fikir sahibi değildir. Yalnızca nerede ayak işi varsa İdris oradadır. Aslında İdris’in kendi dünyasında kurduğu ve kimselerin bilmediği hayalleri vardır. O, gelecekte imam olmak istemektedir.