Edinilen bilgilere göre, Hendek Dereboğazı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde İ.Ç.’ye ait olan gecekonduda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yapılan ihbarlar ile olay yerine İtfaiye ve 112 Acil servis ekipleri sevk edilirken, yangına müdahale eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hendek İtfaiye Grup amirliği ekipleri tarafından kontrol altına alınan yangın sırasında evde bulunan 3 yaşındaki Mert ile Kardeşi 1,5 yaşındaki Yasin Çolak'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Yangın esnasında 1,5 yaşındaki Yasin ve 3 yaşındaki Mert’in evde bulundukları ve yangın esnasında evde mahsur kalmaları nedeniyle hayatlarını kaybettiği öğrenildi.

Kaymakam Halil İbrahim Acır, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya Yangın mahalline gelerek bilgi aldılar.

Babaoğlu "Dereboğazı mahallesinde bulunan tek katlı bir evde çıkan yangın sonucu 3 yaşındaki Mert’imizi ve 1,5 yaşındaki Yasin’imizi kaybettik. Yavrularımıza Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Bu acının tarifi yok, içimiz yanıyor, yüreğimiz kanıyor" ifadelerine yer verdi.

Yangının çıkış sebebi araştırılırken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İşte yangında ölen o iki kardeş!

Hendek ilçesinde yangında can veren Yasin ve Mert isimli 2 kardeşin fotoğrafı ortaya çıktı.

1 buçuk yaşındaki Yasin ve ağabeyi 3 yaşındaki Mert Çolak, Hendek ilçesinde yanan evlerinde yan yana can verdiler...  Anne ve babasının evde olmadığı sırada yaşanan bu acı olay, tüm Sakaryalıların yüreğini dağladı.. 2 çocuğun, sünnet eğlencesinde çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğrafta Yasin ve Mert'in babaları İsa Ç. ve anneleri Cansu Ç'nin kucağında sünnet kıyafetiyle poz verdikleri görülüyor... Talihsiz 2 küçük kardeşin cenazesinin bugün otopsi için SAÜEAH Korucuk Otopsi Merkezi'ne gönderileceği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

https://youtu.be/yZnrct_jNf4