Hendek İnşaat Tadilat
Adalet Bakanlığı, Hendek’e yapılacak yeni adliye için yer bulunması ile ilgili yazı gönderdi.

Adalet Bakanlığı’nın Hendek’te yeni adliye binası yapılması için gönderdiği yazının ardından yer arama çalışmaları devam ediyor. Hendek Savcılığına gönderilen yazıda yeni adliye için yer tahsisi konusu belirtildi. Bakanlık yazısının ardından çalışmaların başladığını söyleyen Sakarya Barosu’nun Hendek temsilcisi Avukat İsa Cerav, “Yeni adliye binası Hendek için büyük bir fırsat. bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Yazılı talep geldi

Cevar şunları söyledi: “İlçemiz şu anda bölgemizin en hızlı gelişen ilçesi konumunda, hatta ileriki yıllarda il olma konusunun tartışılmaya açılacağı bir ilçedir. Bu doğrultuda adli ihtiyaçlarda mevcut imkânlarla karşılanamaz hale geldi. Adalet Bakanlığı yeni bir adliye binası yapımı için savcılıktan yer tahsisi yapılması belediye ve kaymakamlık nezdinde çalışma istemlerinde bulunulması konusunda yazılı talepte bulundu.

İhtiyacı karşılamıyor

Mevcut bina orijinal adliye binası değil. Bundan dolayı ihtiyacı karşılayamamaktadır. Bu nedenle Adalet Bakanlığının çalışmasını olumlu buluyorum. Ancak talep edilen sahanın 5 dönümden az olmamsı gerekiyor. Bu nedenle kaymakamımızın ve belediye başkanımızın yer tahsisi konusunda yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Belediye başkanımız bize şahsi görüşmelerimizde yardımcı olacağını söyledi.

İlçe merkezine yakın

Yeni Adliye binasının yapılacağı sahanın kamu kurumlarına yakın ve halkımızın kolay ulaşabileceği konumda bir yerin belirlenmesi önem taşımaktadır. Böyle bir imkânın kaçırılmaması açısından herkesin üzerine düşeni yapacağına inanıyorum” dedi.