Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi tarafından her yıl yapılan yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı. Açılış renkli görüntülere sahne olurken 9 ayrı branşta açılan spor okullarına toplamda 900 öğrenci kayıt yaptırdı.  Hendek Atatürk Stadı’nda gerçekleşen etkinlikte, öğrencilere ve ailelerine seslenen Ali İnci, çocukları internet ve cep telefonundan uzak durmaya ve sporla iç içe olmaya çağırdı.
İnternetten uzak durun

İnci, yaz spor okullarında görev alan beden eğitimi öğretmenlerini işaret ederek “Ben bu öğretmenlerinizi sizin yaşlarınızdayken seçtim ve yetiştirdim. Şimdi onlarda sizi yetiştirecek. İçinizden şampiyonlar çıkacak. Elbette hepiniz şampiyonluk yaşamayabilirsiniz ama anaya, babaya, vatana hayırlı insanlar olarak yetişeceksiniz. Bir önemli nokta da, Hendekli çocuklarımız yani sizler, herkesten bir adım daha önde olmalısınız” dedi.

Yüzme dersi verilecek
Ailelere de seslenen İnci, “Eskiden, çocuk öğretmene emanet edilirdi. Aileleri uzak durmamaya çağırıyorum. Çocuklarınızla, öğretmenleriyle diyalog kurun. Çocukların gelişiminde ailelerin rolü büyük” şeklinde konuştu. İnci, yaz spor okulların katılan tüm çocukların yüzme dersi alması gerektiğini belirterek“Yüzme havuzu yaptık. Çocuklara yüzme eğitimi de verin” talimatı verdi.

900 öğrenci 20 antrenör
Başkan İnci daha sonra tüm branşlarla ayrı ayrı fotoğraf çektirdi. Hendek Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın 6 haftalık bir programdan oluştuğu belirtilirken, futbol, basketbol, voleybol, taek wondo, muay thai, güreş, karate, jimnastik ve badminton branşlarında toplam 900 öğrencinin eğitim gördüğü kaydedildi. Yaz spor okullarında 20 antrenör görev yapıyor.