Hendek'te meydana gelen olayda, 71 yaşındaki kişiyi telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişi, organize bir suça karıştığını, kendisinin bu suçtan kurtulması için asıl suçluların yakalanması gerektiği ve bu operasyonda kullanılması içinde evde bulunan para ile mücevherleri eve gelip alacaklarını, operasyonun çok gizli olduğunu diğer polisler dahil hiç kimseye söylememesini operasyon sonucu paraları ve mücevherlerini tekrardan kendisine verileceğini içeren uzun telefon görüşmesi yaptı.

 

500 BİN LİRA

Telefondaki görüşmenin ardından yaşlı kadının evine gelen zanlı, yaşlı kadının yaklaşık 500 bin lira değerindeki altın, döviz ve Türk Lirası'nı alan dolandırıcı kayıplara karıştı.

 

POLİSTEN SIKI TAKİP

Dolandırıldığını sonradan anlayan yaşlı kadın durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar sonrası harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri 274 güvenlik kamerası ile şehre giriş çıkış yapan 3.500 aracı inceledi. Şüphelinin polislere yakalanmamak için sürekli Kıyafet ve Ticari Taksi değiştirdiğini belirleyen ekipler yaptıkları çalışmalarda şüphelinin eşgali ile kullandığı 3 farklı ticari taksi tespit edildi.

 

ANKARA'DA YAKALANDI

Şüphelinin ve taksilerin hareketlerini adım adım izleyen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekipleri şüphelinin kimliğini de tespit ederek, Sakarya'dan dolandırdığı para ve mücevherleri alarak Ankara'ya gittiğini belirlendi.

 

TUTUKLANDI

Şüphelinin yakalanması için Sakarya'dan harekete geçen ekipler tarafından Ankara'da belirlenen adrese gerçekleştirilen başarılı operasyon sonucu A. B. (42) isimli şahıs kıskıvrak yakalandı.

Sakarya'ya getirilen şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından çıkartıldığı Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.