DERELER TAŞTI
Hendek ilçesinde sağanak yağış etkili oldu. Hendek İkramiye ve Dinsiz dereleri taştı. İkramiye’de çok sayıda ekili alan ve işletme su baskınından zarar gördü. Dinsiz deresinin taşması sonucunda su ne bulduysa dere yatağına sürükledi. İlçe merkezinde ani yağış iş yerlerinin su baskını yaşamasına neden oldu.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ
Hendek Çamlıca, İkramiye, Çayırbaşı ve Sarıyer Mahallelerinde etkili olan sağanak nedeniyle yollar göle göndü. Dere taşkınları ve su birikintileri vatandaşa zor anlar yaşattı. Araçların yolda ilerlemesini güçleştiren su birikintileri sağanağın hızını yavaşlatmasıyla normale döndü.

İŞ YERLERİNİ SU BASTI
Hendek ilçe Merkezi’nde alt yapı yağmur suyunu taşımaya yetersiz kaldı. Hendek Bayraktepe Mahallesi’nde yabancı uyruklu vatandaşların yaşadığı evi su bastı. SASKİ vidanjörü ile evin içine dolan su boşaltılırken, 2 katlı evin giriş katı kullanılamaz hale geldi.

MAHSUR KALDILAR
Hendek Çamlıca Mahallesi'nde dere yatağında yükselen su seviyesi üç kişinin mahsur kalmasına neden oldu. itfaiye ekipleri ve iş makineleri mahsur kalan vatandaşları kurtardı.